Niedziela, 7 marzec 2021 
Imieniny:
Chroń Dziecięce Uśmiechy –program edukacji prozdrowotnej 2013/2014

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków. Łączymy doświadczenie PCK w docieraniu do szkół z energią bezcukrowych gum do żucia Orbit® oraz wsparciem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, aby pomóc skutecznie zadbać o uśmiechy kolejnego pokolenia. 

Uczestnicy wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli i wolontariuszy PCK. W  roku szkolnym2013/2014 do Klubów Wiewiórka prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż w całej Polsce, trafią materiały edukacyjne „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Zostały one przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat oraz młodzieży w wieku 10-12 lat - dla młodszych dzieci został przygotowany zeszyt „Ja i moje zęby”, a dla starszych „Ja i mój uśmiech”. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie będą mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Zeszyty mają interaktywny charakter – zawierają ćwiczenia, gry, quizy.
Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki. Jednocześnie powstał zeszyt metodyczny dla nauczycieli i wolontariuszy z przykładowymi tematami oraz scenariuszami zajęć, który pomoże w realizacji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” w klasach I-III i IV-VI szkoły podstawowej. Uczniowie naszej szkoły przystąpili do programu dla klas starszych.

 

Liczba odsłon: 3195
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5814156