Inne wydarzenia

Sprzątanie Świata Polska 2012

„Kocham, lubię, szanuję …nie śmiecę”

 Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, organizatorzy akcji chcą zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich „szacunek” oznacza szanowanie duchowych sił przyrody  i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. Zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.

Już 19-sty raz „Sprzątanie świata” ma miejsce w Polsce!

W tym roku termin polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypada na 14 – 15 - 16 września. Naszą akcję rozpoczęliśmy w poniedziałek 17.września porządkując park przyszkolny, otoczenie wokół szkoły oraz przystanku autobusowego. Akcję zorganizowało SK LOP oraz SK  Gaja.

 W tym roku pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców naszych wiosek, by organizowali nie tylko lokalne akcje sprzątania, ale przede wszystkim akcje edukacyjne zachęcające do nie śmiecenia.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-02-01 14:01:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-03 01:51Aktualizacja dokonana przez: