Rok szkolny 2013/2014

DZIEŃ KOBIET

Poniedziałek 10 marca należał do niecodziennych dni  w szkole. Najpierw w klasach chłopcy wręczyli swoim koleżankom i wychowawczyniom kwiaty i upominki. Później odbył się uroczysty apel. Chłopcy przedstawili krótką część artystyczna. Na koniec, przy rytmach piosenki  każda Pani otrzymała piękny kwiatek. Część artystyczną przygotowała pani Justyna Łoza – opiekun Samorządu Uczniowskiego. 

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 20:54:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 21:05Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

JAN PAWEŁ II W NASZYCH SERCACH

„Jan Paweł II w naszych sercach”

 Pod takim hasłem 25 kwietnia 2014 w naszej szkole odbył się apel przygotowany pod kierunkiem opiekuna SU, p. Justynę Łozę.             

 Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10. 00  w sali gimnastycznej. Na część wspomnieniową złożyły się fragmenty wypowiedzi Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Polski, wiersze              i pieśni bliskie Ojcu Świętemu, w tym: „Barka”, „Abba Ojcze”, „Czarna Madonna”.                   W śpiewie aktywny udział brała cała społeczność uczniowska.

 Na zakończenie wszyscy otrzymali biało-żółte chorągiewki, które miały zdobić okna                  w niedzielę. 

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 21:05:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 21:21Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

DZIEŃ ZIEMI

„ZMIENIAJ NAWYKI – NIE KLIMAT”
Od wielu lat na całym świecie podejmuje się najróżniejsze działania w celu podniesienia kultury ekologicznej ludzi. Jednym z takich działań są obchody Dnia Ziemi. Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną,
a dokładnie 22 kwietnia. Celem tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych
w społeczeństwach poszczególnych krajów. Dzień Ziemi ma uświadomić młodym mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka. Nasza szkoła włącza się do tych obchodów, organizując inscenizacje oraz konkursy ekologiczne. 05.05.2014r. odbył się apel ekologiczny. Uczniowie klasy II I III pod kierunkiem wychowawców (p. Z. Salami oraz p. J. Betlejewskiej) przygotowali inscenizacje ekologiczne mówiące
o konieczności ochrony środowiska przyrodniczego. Tegoroczne hasło to „Zmieniaj nawyki – nie klimat”. Przedstawienia uświadomiły uczniom, jak dbać o środowisko, a tym samym o nasze lepsze i zdrowsze życie.
W Gminnym Konkursie Ekologicznym naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice z klasy trzeciej, Klaudia Gasienko i Katarzyna Szymczak.
Podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi było wspólne sprzątanie okolic szkoły oraz parku przyszkolnego.

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 21:21:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 21:32Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

PINOKIO

Przedstawienie PINOKIO

 Spektakl  mogliśmy obejrzeć 28 kwietnia ( w naszej szkole). Było to przedstawienie oparte na książce Carla Collodiego o wystruganym z drewna przez majstra Dżepetto pajacyku, któremu podczas kłamstwa wydłużał się nos.  

 Dzieci bardzo emocjonalnie przeżywały przygody marionetki, były chwile grozy, śmiechu i ekscytująca podróż. Widzowie dowiedzieli się, że nie popłaca, a prawda zawsze wychodzi na jaw.

Widowisko  było ciekawe, uczyło unikania błędów i wyciągania wniosków z popełnionych pomyłek. Sztuka  wywarła na nas duże wrażenie. 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 21:32:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 21:46Aktualizacja dokonana przez:

DZIEŃ RODZICÓW

 Dzień Rodziców jest jedną z najsympatyczniejszych imprez organizowanych od lat przez naszą  szkołę. W związku z tym  26 maja uczniowie zaprosili swoich rodziców na uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Pogoda dopisała, więc imprezę zorganizowaliśmy na boisku szkolnym.  Dla rodziców były piosenki, wiersze, inscenizacje. Do występów dzieci przygotowały się pod kierunkiem wychowawców klas, nad całością czuwało Koło Teatralne. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom kwiaty i własnoręcznie wykonane laurki, po czym zaprosiły ich na wspólne grillowanie. Uściskom i całusom nie było końca.

 Warto podkreślić odpowiedni dobór scenariusza dzisiejszej uroczystości, za sprawą którego została stworzona atmosfera radości i wdzięczności. Niewielu rodziców potrafiło powstrzymać  łzy szczęścia i dumy ze swoich pociech. Gratulacje za organizację!

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 21:47:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 22:00Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

WYCIECZKA

Po zakończonej imprezie z okazji Dnia Rodziców, uczniowie wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu dotacyjnego „Mały i duży wspólnie środowisku służy”.
Pierwszym punktem programu było zwiedzania Stacji Wodociągowej. Uczniowie poznali technologię uzdatniania wody.
Następnie udaliśmy się do Głębocka, miejscowości, którą otaczają lasy stanowiące fragment Puszczy Niemodlińskiej, w której stworzono 2 rezerwaty przyrody: Kokorycz i Dębina. Jest to teren wymarzony dla miłośników turystyki i wypoczynku. Po rezerwacie oprowadzał nas leśniczy pan Jerzy Dwojak. Po bardzo interesujące lekcji przyrodniczej udaliśmy się do skansenu. Obejrzeliśmy ciekawe eksponaty z XIX i XX w. Imponujący dorobek: kolekcje porcelany, lamp, wśród których znajdują się lampy okrętowe, kolejowe, górnicze i zwykłe naftowe używane kiedyś w domach, zbiory kluczy, starych mebli, budzików, dawno zapomnianych czasopism, ludowych strojów, zabytkowych rowerów, koronkowych kołnierzyków, szklanych naczyń, świętych obrazów, starych książek i tylko pani Franciszka (właścicielka eksponatów) wie, czego jeszcze.
W ogrodzie, w sąsiedztwie zabytkowych uli, w głębokiej trawie stoi nawet wóz drabiniasty, a w szopie prawdziwy miech kowalski (działa!) i wszelkie kowalskie akcesoria. Po sąsiedzku – zabytkowe narzędzia rolnicze. Przy palącym się ognisku, gdzie piekły się kiełbaski, wysłuchaliśmy piosenek i opowieści ludowych.
Wróciliśmy do domu późnym popołudniem. Wycieczka była bardzo ciekawa, tylko szkoda, że tak szybko dobiegła końca.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 22:01:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 22:27Aktualizacja dokonana przez:

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

20 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.
Głównym punktem programu było zwiedzanie Wioski Indiańskiej POTAHONTAS. Poznaliśmy zwyczaje, tradycje i obrzędy indiańskie, było spotkanie z Szamanem, oraz Wodzem w wielkim tipi. Etap wtajemniczenia, podziałał na wyobraźnię dzieci, kontakt z otaczającą przyrodą, poruszanie tematów związanych ze światem zwierząt i roślin, propagowanie zachowani proekologicznych dotyczących ochrony przyrody, umiejętności życia w harmonii z otacząjącym światem – zagwarantowały dzieciom wszechstronne wykorzystanie czasu i miejsca. Najciekawszym momentem było zdobywanie przez dzieci sprawności indiańskich na torze przeszkód, gdzie odbywała się walka na równoważni Szoszonów, rzucanie strzałą, strzelanie z łuku i dmuchawki, bieg Apacza. Odbył się mecz drużynowy podwójną, indiańską piłką. Trudno wyliczyć nazwy gier i zabaw, w których uczestniczyliśmy w czasie czterogodzinnego pobytu.
Wróciliśmy do domu późnym popołudniem. Wycieczka była bardzo ciekawa, tylko szkoda, że tak szybko dobiegła końca.

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 22:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 23:28Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca  dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-VI  mogły wyszaleć się podczas Dnia Dziecka  w sportowej zabawie.  Na początek  aerobik. Następnie  uroczyste sportowe ślubowanie:                                                                                                                                        „Obiecuję – wykonywać wszystkie zabawy uczciwie, nie płakać – jeśli nie uda mi się wygrać. Obiecuję, że będę się starać wykonywać wszystkie zabawy do końca i dokładnie”. Jak obiecano, tak słowa dotrzymano.

 Po podziale na grupy mieszane wiekowo, dzieci  wzięły udział w sportowych rozgrywkach. Różnorodność konkurencji  dostosowana była zarówno dla  maluszków jak i starszych, były m.in. wyścigi rzędów z woreczkami i z piłką, bieg z okrążaniem pachołka, przejście przez szarfę w rzędach, podawanie piłki nad głowami grupy i inne ciekawe konkurencje.

 Po zakończeniu rozgrywek sportowych, uczestnicy udali się na smaczne lody ufundowane  przez Radę  Rodziców.

 Po przerwie wszystkie dzieci, które brały udział w konkurencjach, dostały pamiątkowe dyplomy i upominki oraz  prezenty. 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 22:28:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 22:48Aktualizacja dokonana przez:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-03-03 13:49:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-20 15:38Aktualizacja dokonana przez:

NIEBEZPIECZNE ZABAWY Z PRĄDEM

 27. stycznia miało miejsce spotkanie edukacyjne z pracownikami CPBRD (Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) z Wrocławia, którego tematem był „Niebezpieczne zabawy z prądem".
   Zajęcia  z zastosowaniem różnych metod i form dydaktycznych były dostosowane do wieku dzieci. Składały się z części teoretycznej, w której materiał został przedstawiony w formie filmu. W części praktycznej dzieci wdrażane były w tematykę poprzez scenki sytuacyjne ,konkursy i zagadki. Spotkanie było sprawdzeniem podstawowych] wiadomości o niebezpieczeństwie  zabaw z prądem. Uczniowie ochoczo i aktywnie brali udział w zajęciach.

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-20 15:39:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-20 15:48Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele Matki Bożej Różańcowej w Gnojnej, którą odprawił ksiądz proboszcz Wiesław Drygała. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 przywitał ich pierwszy dzwonek.

Nowy rok szkolny otworzyła pani dyrektor Elżbieta Siubiś w obecności Zastępcy Burmistrza Grodkowa pana Waldemara Wójcickiego, licznie zgromadzonych rodziców, dzieci, nauczycieli i pracowników.

Dyrektor szkoły, w swojej przemowie, przywitała dzieci i zachęcała do wytrwałości oraz pilności w nadchodzących miesiącach nauki. Rodzicom życzyła zadowolenia ze swoich pociech, a nauczycielom- wytrwałości i satysfakcji zawodowej. Prosiła o zachowanie bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, w szkole, w domu. Przedstawiła kadrę, wychowawców, plan organizacji, kół zainteresowań. Pan Waldemar Wójcicki w imieniu swoim  oraz w imieniu Burmistrza Grodkowa Marka Antoniewicza, życzył wszystkim uczniom samych piątek i szóstek oraz „grzecznych nauczycieli”. Szczególnie ciepło zostały powitane dzieci z oddziału przedszkolnego, oraz uczniowie  klasy pierwszej.

 Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV-IV pod kierunkiem pani Barbary Pawlik-Szczepaniak. Recytowane wiersze i wesołe piosenki uświadomiły wszystkim, że skończyły się wakacje.

 Po uroczystej inauguracji,  która odbyła się w sali gimnastycznej, uczniowie ze swoimi wychowawcami udali się do swoich klasopracowni, gdzie odbyły się pierwsze lekcje.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-03 01:40:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-03 01:41Aktualizacja dokonana przez:

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Spotkania z policjantami to już w naszej szkole właściwie tradycja. Zawsze na początku roku szkolnego mamy przyjemność gościć  policjantów, którzy wskazują nam wszelkie grożące niebezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwracali  nam  jednak na te zagrożenia, które czyhają na nas w drodze do szkoły i ze szkoły. Przypomnieli nam  więc, jak powinniśmy zachowywać się na drodze i czego unikać, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo.

W tym roku  tych cennych rad i wskazówek udzielili nam st. asp. Grzegorz Ślimak oraz st. sierż. Patrycja Kaszuba, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-03 01:41:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-20 20:30Aktualizacja dokonana przez:

WSPOMNIEŃ KILKA Z WAKACYJNEJ WYCIECZKI -JASKINIA NIEDŹWIEDZIA W KLETNIE

W tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie roku szkolnego, we wtorek 27 sierpnia uczniowie z nauczycielami byli na wycieczce w Kletnie, gdzie odwiedzili Jaskinię Niedźwiedzią. Jest to największa jaskinia Sudetów i znajduje się w Masywie Śnieżnika Kłodzkiego.

Gdy wysiedliśmy z autokaru, musieliśmy iść długo pod górę. Każdy po dojściu do celu był czerwony i zmęczony. W holu, w szklanej gablocie zobaczyliśmy szkielet niedźwiedzia. Przed wejściem do środka jaskini podzielono nas na dwie grupy.

Wewnątrz jaskini było ciemno i zimno, temperatura wynosiła ok. 6 stopni i jest ona stała. Jaskinia ma trzy części: część górna, środkowa i dolna. Trasa turystyczna prowadzi przez środkową części jaskini. Patrząc w dół widzieliśmy niższy poziom, który jest niedostępny dla zwiedzających. Jaskinia była oświetlona i wąska. Gdy zeszliśmy po schodach, zobaczyliśmy gniazdo nietoperzy. Zachwyciliśmy się bogactwem nacieków skalnych, wielkością komór, sal, ekspozycjami. Jaskinia Niedźwiedzia ma piękną i bogatą szatę naciekową. Zobaczyliśmy tutaj chyba wszystkie możliwe formy. Nacieki kaskadowe i draperie, makarony i większe stalaktyty… Zdecydowanie najpiękniejsze zobaczyliśmy w Sali Pałacowej, gdzie też zachwyciła nas gra świateł w rytm muzyki. Podczas zwiedzania tej robiącej niesamowite wrażenia i jedynej w swoim rodzaju jaskini, nauczyliśmy się odróżniać stalagmity od stalaktytów. Po wyjściu na zewnątrz wróciliśmy do holu, aby kupić pamiątki. Mogliśmy kupić też coś do jedzenia w kawiarence. Po zwiedzeniu jaskini poszliśmy do Muzeum Ziemi, gdzie obejrzeliśmy  różnokolorowe skały, kamienie półszlachetne i szlachetne.

Cóż to była za wycieczka! Czując w nogach przebyte kilometry, wróciliśmy do domu.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-03 01:42:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-01 21:49Aktualizacja dokonana przez:

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

SPRZĄTANIE ŚWIATA POLSKA 2013-10-03

 W dniu 20.09.2013r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata-Polska 2013”- w tym roku po raz 20.  Hasło tegorocznej edycji kampanii to:

„ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ”.

 W ramach akcji uczniowie przygotowali apel pt. „Dbajmy o czystość naszej planety”,  na którym młodzież została zapoznana z historią i celami akcji. Najważniejszym celem akcji jest kształtowanie prawidłowych postaw wobec problemu zaśmiecania środowiska.

 Po apelu młodsze klasy sprzątały teren wokół szkoły, czwarto i piątoklasiści park,  najstarsi uczniowie posprzątali przystanek autobusowy oraz teren przy  kościele. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował Urząd Miasta w Grodkowie.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-20 18:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-20 20:24Aktualizacja dokonana przez:

WARSZTATY PLASTYCZNE

  30.09.2013r. dla uczniów z klas IV-VI odbyły się niecodzienne zajęcia – warsztaty- polegające na wspólnym czytaniu, rysowaniu i wesołej zabawie. Celem tych warsztatów było  zachęcenie  uczniów do czytania książek w przyszłości oraz pokazanie im jaka jest z tego radość. Prowadziła je Joanna Zagner-Kołat.

  Joanna Zagner-Kołat ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Współpracowała z czasopismami: „Miś”, „Świerszczyk” i „Supełek”. W ramach spotkań autorskich prowadzi warsztaty dla dzieci. Zilustrowała wiele książek dla dzieci, m.in.: „Łapy, pióra i rymów cała fura” Ludwika Jerzego Kerna, „Nasze ptaki i Kram z literami” Wandy Chotomskiej, „W moim ogrodzie mieszka czarodziej” Kaliny Jerzykowskiej, „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”  i „Muzyczna zgraja” Izabelli Klebańskiej, a także „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena oraz „Zbiór baśni”  braci Grimm.                                                    
Na zajęciach opowiadano historyjki, zastanawiano się skąd biorą się ilustracje w książkach i wspólnie rysowano Stworka Potworka. Na pamiątkę spotkania mali czytelnicy otrzymali publikację z zakresu edukacji kulturalnej.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-20 19:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-20 20:28Aktualizacja dokonana przez:

PASOWANIE NA UCZNIA

14 października miała miejsce akademia, w trakcie której dokonano  pasowania pierwszaków na uczniów szkoły.  Na uroczystość przybyli dumni rodzice, koledzy ze starszych klas, przedszkolacy, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni  goście - emerytowani  nauczyciele. Uroczysty akt pasowania na stałe zagościł w kalendarzu imprez. Tradycyjnie odbywa się on  w październiku, gdy najmłodsi uczniowie poznali już wszystkie zakamarki szkoły. W tym roku  w poczet uczniów przyjęto dziewięcioro dzieci.  

 Pani dyrektor Elżbieta Siubiś powitała serdecznie zebranych gości na uroczystości ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę. Następnie  oddała  głos prowadzącej uroczystość pani Justynie Łozie  i uczennicom z klasy czwartej. W trakcie montażu słowno-muzycznego pojawiły się piosenki i wesołe wierszyki, pokazujące życie szkolne (oczywiście w wykonaniu pierwszoklasistów). W końcu nadszedł najważniejszy punkt uroczystego spotkania. Pani dyrektor, złotym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka       w Gnojnej. Następnie uczniowie w przejęciu złożyli uroczystą przysięgę, między innymi  ślubując być dobrym uczniem i kolegą. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

 Po zakończeniu akademii dzieci otrzymały prezenty od przedszkolaków oraz uczniów z klasy drugiej i trzeciej. Radosne twarze pojawiły się w momencie wręczania rożków, które ufundowali rodzice. W klasie  czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Pierwszoklasiści:

  1. Kinga Cupek
  2. Oliwier Firuta
  3. Wiktoria Janocha
  4. Roksana Jaros
  5. Grzegorz Jaworski
  6. Sandra Kulig
  7. Wiktoria Łaska
  8. Antoni Mieszalski
  9. Oliwia Widziak

Wychowawca klasy - pani Justyna Łoza

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-20 20:32:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-20 21:05Aktualizacja dokonana przez:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października to dzień szczególny w naszej szkole. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktycznych w szkole, jednak większość uczniów przybyła na zorganizowane w tym dniu zajęcia. Po dwóch godzinach spędzonych z wychowawcami w klasach, uczniowie udali się na uroczystą akademię do sali gimnastycznej.  Pani Dyrektor Elżbieta Siubiś  złożyła życzenia,  wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi. Podczas przekazywania nagród uczniowie dziękowali nagrodzonym gromkimi brawami.
Nagrodę  Burmistrza otrzymała pani Edyta Lorczyk. 

 Następnie  życzenia złożyły:  prezes ogniska ZNP oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Adriana Łoza. W trakcie składania życzeń przez rodziców uczniowie wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły będącym na tej uroczystości.

 Po oficjalnej części akademii uczniowie przedstawili ciekawą część artystyczną w postaci  montażu słowno – muzycznego, przygotowanego
przez Panią Justynę Łozę.

 Trzecia częścią  uroczystości było spotkanie  nauczycieli, zaproszonych gości (emerytowane nauczycielki: panie Gabriela Jurenc i Anna Jaworska) oraz pracowników obsługi na wspólnej kawie, herbacie i ciastku.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-20 21:00:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-20 21:30Aktualizacja dokonana przez:

WYCIECZKA DO TEATRU IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W OPOLU

 16 października 2013r. uczniowie z klas I-VI uczestniczyli w TEATROWNI – warsztatach edukacyjnych przed spektaklem „Królowa Śniegu”. Głównym celem było przygotowanie małego widza na spotkanie z teatrem i rozbudzenie ciekawości twórczej, a tym samym wychowanie świadomych odbiorców.

 „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Kawałek szkła, który nagle wpada w serce Kaja czyni go obcym dla przyjaciół. Kaj ulega złudzeniu innego, lepszego życia. Hans Christian Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Młodzi widzowie odnajdą w niej mnóstwo cudownych i niesamowitych przygód, magiczną podróż Gerdy, jej niezwykłych przyjaciół spotykanych w czasie drogi, piękną i czarodziejska krainę śniegu, feerie barw, emocji a nawet zapachów. Dla widzów dorosłych to podróż w niebanalny świat, gdzie szczerość, autentyczność postaci, świata i wydarzeń zmienia tę historię o dorastaniu i przemijaniu w opowieść o pasji życia.

 Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską, przepiękną scenografią, efektami wizualnymi i nastrojową muzyką np. Stinga. Wszyscy przeżyli wspaniałą teatralną przygodę podczas warsztatów i spektaklu „Królowa Śniegu”.

W wyśmienitych humorach uczniowie wrócili do domu.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-01 21:32:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-01 21:34Aktualizacja dokonana przez:

ŚWIĘTO DRZEWA

Przygotowania do uroczystości Święta Drzewa rozpoczęliśmy od wykonania gazetki tematycznej i organizacji kącików przyrodniczych  w salach. W dniu 10 października opiekun Klubu Gaja – pani Joanna Betlejewska, zachęciła dzieci klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Las jesienią”, a uczniów klas IV-VI do wykonania zdjęcia „Jesienny las”.

  Miejscem tegorocznych obchodów Świeta Drzewa był las w Jeszkotlach. Był to czwartek, 17 października br. Ciepło ubrani i w dobrych humorach wyruszyliśmy na wycieczkę.

Tego dnia aura nam sprzyjała, chociaż nie świeciło słońce. Droga do lasu była długa,kręta, ale jakże przyjemna.

  Tam czekał na nas zaprzyjaźniony ze szkołą, już od wielu lat – pan  Piotr Święcicki. Pod fachowym okiem leśniczego przedstawiciele klas dzielnie kopali dołki  i sadzili sadzonki dębu. Dowiedzieliśmy się także ile i jakie drzewa sadzi się w tym lesie.

Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy piękne albumy, książki, zakładki oraz plany lekcji – oczywiście dotyczące naszego bliskiego i dalszego środowiska przyrodniczego.

  Nadszedł czas powrotu. Dzielnie i  bezpiecznie wracaliśmy do szkoły. Deszcz zaczął padać, gdy my zmęczeni, ale zadowoleni  stawialiśmy ostatnie kroki przed wejściem do szkoły. Nasze młode dęby na pewno będą  prosto i zdrowo rosły. No przecież popadał na nie deszczyk. Musimy tylko dość długo czekać, bo przecież wiadomo, że dęby rosną wolno, ale żyją bardzo długo – nawet kilkaset lat.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-01 21:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-01 22:04Aktualizacja dokonana przez:

ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

08 listopada 2013 roku odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – Świętu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowali go uczniowie z klasy VI  pod kierunkiem pani B. Pawlik-Szczepaniak.   W uroczystości wzięły udział: dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie z poszczególnych klas oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

 Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził
z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczysty apel  był krótki, jednak przejmujący i trafiający nawet do najmłodszych.

Szóstoklasiści  otrzymali zasłużone gromkie brawa. Na koniec głos zabrała Dyrektor Szkoły,  pani Elżbieta Siubiś, która podkreśliła, jak ważne jest nadchodzące Święto Niepodległości i podziękowała  uczniom i wychowawcy za przygotowanie apelu.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-01 22:04:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-02 16:18Aktualizacja dokonana przez:

ANDRZEJKI

„Na andrzejki w końcu listopada
      ulać coś z wosku wypada” 
  „Hokus – pokus, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

                  Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie, dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem. Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 28 listopada, kiedy to uczennice kl. V i VI (przeobraziły się we wróżki i zadbały na ten moment o magiczny nastrój),  pod kierunkiem p. Barbary Serwaty zaprosiły całą społeczność uczniowską  do wspólnej zabawy. W tym dniu sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Wróżki przepowiadały, wszystkim chętnym, przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc, kombinacji cyfr
z daty urodzenia.
     Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości  bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. 

 Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-02 16:08:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-02 16:13Aktualizacja dokonana przez:

MIKOŁAJKI

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju i wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.

 Jak co roku do naszej szkoły  zawitał święty Mikołaj. Bardzo miło został przyjęty przez wszystkich. W sali gimnastycznej uczniowie wysłuchali historii o Mikołaju oraz wspólne zaśpiewali kilka piosenek. Najmłodsi zatańczyli taniec z Mikołajem. Miło jest otrzymywać prezenty, a jeszcze milej jest móc obdarowywać innych, dlatego pamiętajmy o wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują.

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!

 Radość dzieci była ogromna. Dziękujemy Mikołajowi, że o nas pamiętał.  Do zobaczenia już wkrótce, 9 stycznia, na zabawie noworocznej.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-02 16:14:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-13 18:36Aktualizacja dokonana przez:

TYDZIEŃ PATRONA SZKOŁY

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-14 11:39:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-01-14 11:39Aktualizacja dokonana przez:

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY "NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH"

 18. grudnia po raz kolejny gościliśmy w naszej szkole Teatr Kurtyna z Krakowa.
Aktorzy przedstawili spektakl profilaktyczny „Najlepszy z najlepszych”. 
 Główny bohater, wokół którego osnuta jest akcja,  wydaje się być idealnym kandydatem do zwycięstwa w plebiscycie. Jednak jego popularność w szkolnej społeczności ma swoje źródła w tym, co stoi w jaskrawej sprzeczności z ideą konkursu promującego pozytywnego idola. Podstawą jego kontaktów z rówieśnikami są wyniesione z domu, podpatrzone u dobrze sytuowanych rodziców, poczucie wyższości i pogarda dla elementarnych zasad współżycia społecznego. Jego popularność to efekt umiejętnego  i wyrachowanego stosowania agresji
i przemocy psychicznej wobec rówieśników. Przenoszenia na grunt szkoły negatywnych zachowań (używki, uzależnienie od Internetu, podważanie autorytetu nauczycieli). Wychowawcy, świadomi tego, jak bardzo złym dla uczniowskiej społeczności będzie zwycięstwo w plebiscycie opisywanego bohatera, próbują wycofać jego kandydaturę z konkursu. Na przeszkodzie stają im rodzice ucznia, kierujący się egoistycznymi pobudkami oraz w pełni demokratyczne zasady konkursu. Zostaje odkryty również fakt manipulacji głosami poparcia, których autorem jest sam uczeń wspomagany przez rodziców. Zgodnie z oczekiwaniami, bohater spektaklu wygrywa w plebiscycie „Najlepszy z najlepszych”. Podczas wywiadu w studiu telewizyjnym, nieoczekiwanie zdradza prawdę o sobie: pije i pali papierosy, jest agresywny. Cała szkoła nie kryje zadowolenia, konkurs zostaje powtórzony, a szkolna społeczność ponownie wybiera swojego prawdziwego idola.

   Spektakle prowadzone przez Teatr Kurtyna przełożone są na język młodych ludzi, dotykają ważnych tematów, z którymi uczniowie spotykają lub mogą spotykać się na co dzień w swoim środowisku szkolnym, rówieśniczym i rodzinnym.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-14 11:39:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-02-02 22:33Aktualizacja dokonana przez:

JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością
i miłością. Pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt.

 Uczniowie także zapragnęli godnie uczcić  święta Bożego Narodzenia. Już kolejny raz przygotowali dla swych nauczycieli, kolegów, koleżanek,  oryginalne Jasełka wykonane pod kierunkiem pani Barbary Pawlik-Szczepaniak, pani Edyty Lorczyk oraz Zuzanny Salami. Tegoroczne widowisko odbyło się 20. grudnia w szkole.

 W przedstawieniu pojawili się: Józef z Maryją,  Pastuszkowie, Anioły, Król Herod, Trzej Królowie, Diabły.  Krakowiacy z krakowiankami tańczyli w oryginalnych strojach ludowych. Dzieci śpiewały piękne pastorałki, kolędy oraz piosenki o tematyce świątecznej. Występ zaprezentowany przez młodych aktorów  wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

 Po części artystycznej  Dyrektor Elżbieta Siubiś podziękowała za przygotowanie interesującego przedstawienia.. Nie zapomniała także   o ciepłych słowach
i życzeniach, które skierowała do uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.

 20.  grudnia był  dniem bardzo uroczystym.  W klasach odbyły się spotkania wigilijne. Rozmawiano o zwyczajach i tradycjach świątecznych.

Jasełka, 6. stycznia 2014 roku, wystawione były w kościele w Gnojnej dla społeczności lokalnej. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dorosłych 
i młodzieży. Artyści otrzymali gromkie brawa.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-14 11:40:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-02-02 22:35Aktualizacja dokonana przez:

WOJEWÓDZKI DZIEŃ PROSTEGO KRĘGOSŁUPA

Dnia 10 stycznia 2014 r. uczniowie oraz nauczyciele naszej Szkoły, wzięli udział
w Wojewódzkim Dniu Prostego Kręgosłupa, ogłoszonym przez Opolskiego Kuratora Oświaty w ramach programu „Rok Szkoły w Ruchu”.

Podczas długiej  przerwy, uczniowie oraz nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej.
Pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego wykonywane były  proste ćwiczenia na poszczególne odcinki kręgosłupa.

Akcja była bardzo ciekawa, a co ważniejsze, uczniowie dowiedzieli się jak w prosty sposób zadbać o własne zdrowie.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-01-14 11:42:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-02-02 22:43Aktualizacja dokonana przez:

ZABAWA CHOINKOWA

Karnawałowe stroje i świetna zabawa -w ten sposób czwartkowe popołudnie
9. stycznia 2014 roku spędziły dzieci z oddziału przedszkolnego,  uczniowie 
z  klas I - VI, ich rodzice oraz młodsze rodzeństwo.

 Dyrektor szkoły, Elżbieta Siubiś, powitała wszystkich zebranych i życzyła wspaniałej zabawy. Od godziny 15. do 17. bawili się uczniowie klas młodszych z dziećmi
z oddziału przedszkolnego. Na balu można było spotkać wróżki, księżniczki, czarownice, piratów i  myszki. Oprócz wspólnych tańców, były również konkursy
i zabawy przy muzyce (prowadzone przez pracowników Ośrodka Kultury i Rekreacji
z Grodkowa). Odbył się  konkurs na najładniejszy strój karnawałowy,  był taniec
z balonami i wokół krzeseł. Wodzirej cały czas czuwał nad tym, aby impreza była nasycona atrakcjami  i niespodziankami, zachęcał  do zabawy nie tylko uczniów, ale również ich opiekunów.                                                                                                   

  Od godziny 17. salę gimnastyczną zajęli uczniowie klas IV-VI. Tu także nie zabrakło wężyków i kółeczek. Do tego były popisy umiejętności tanecznych, wokalnych oraz pokazy sprawności.

  Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek. Punktem kulminacyjnym było przybycie Świętego Mikołaja z workami pełnymi prezentów.  Fundatorem paczek noworocznych, za które serdecznie dziękujemy, była  Rada Rodziców.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-02-02 22:38:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-02-02 23:28Aktualizacja dokonana przez:

SPEKTAKLE TEATRALNE

7 lutego uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl  „W 80 dni dookoła świata”, a 24 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III „O Czerwonym Kapturku, czyli  o prawdzie po sznurku”. Przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa  odbyły się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

 "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku". Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl  przeplatany melodyjnymi  piosenkami, których refreny  stały się  tematem przewodnim były  śpiewane wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka. Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Spektakl posiadał wartości edukacyjne i, jak każda bajka, skończył kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu, rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycały jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłużyło się, a młoda  publiczność wyszła  z niego uśmiechnięta.

 „W 80 dni dookoła świata”  niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga  to barwne przedstawienie opisujące podróż dookoła świata w 80 dni przeróżnymi środkami transportu. Dżentelmeński zakład pomiędzy głównym bohaterem – Panem Foggiem a towarzyszami rozmów z londyńskiego klubu „Reforma” jest początkiem wyprawy, którą każdy z oglądających  na pewno chciałby przeżyć. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przenoszą wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas… Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają nam, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. W nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu. Ambicją Phileasa Fogga było dotarcie do niego w wyznaczonym terminie. Nie spodziewał się jednak, że spotka na swojej drodze miłość, przy której zakład o wysoką stawkę może odejść na dalszy plan.

 Barwne scenografie, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawią  na długi czas  wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat.

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-20 15:48:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-20 15:59Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

KONKURS RECYTATORSKI - OWOCE W SZKOLE

W ramach programu edukacyjnego „Owoce w szkole” 12 lutego 2014 r. już czwarty raz odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkola oraz dla uczniów klas I – III.

Chętni uczestnicy konkursu przygotowali wiersze o owocach, warzywach, witaminach i zdrowym odżywianiu się. Najczęściej pojwiały się wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima  i  innych autorów. Oprócz pięknej recytacji wierszy dzieci przygotowały kukiełki, przebrania, prace plastyczne, a nawet prace, które posłużyły do dekoracji.

   Rozpoczęliśmy od krótkiej recytacji wierszyka o witaminach. Pierwsi zaprezentowali się najmłodsi – grupa przedszkolna. Recytowali wspólnie wiersz  „Mała Hela” – J.Hermana.Otrzymali gromkie brawa, bo uczciwie na nie zasłużyli. Oczywiście przedszkolaki były ładnie wystrojone stosownie do treści wiersza o owocach i warzywach.

   Już indywidualnie prezentowały się starsze dzieci. Tym razem było osiemnastu chętnych – niezła grupka! Nawet te małe przedszkolne smyki słuchały i wytrwały do końca.

 Panie, które oceniały musiały mieć chwilę, aby podliczyć punkty. Słuchać i oglądać było miło, ale dokonując oceny – nie jest tak łatwo. Zostały przydzielone  miejsca:

I .Grupa Przedszkolna, Julia Rafalska, Kasia Gajewska, Wiktoria Łaska

II. Martyna Cygan, Bartosz Grabowski, Klaudia Gasienko

III. Wiktoria Janocha, Patryk Knauer, Karolina Sosnowska

Ważne, że wszyscy uczestnicy konkursu byli zadowoleni, uśmiechnięci i zostali nagrodzeni. Na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna. I do zobaczenia za rok!

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 20:34:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 20:52Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Nareszcie przyszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień! 27. czerwca 2014 roku - zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji!

Trudno tego dnia nie znaleźć powodów do radości.

Uczniowie, przedszkolacy, rodzice i nauczyciele spotkali się o 7:45, by na godzinę 8:00 dojść razem do kościoła na mszę świętą, która pozwoli duchowo przygotować się do wakacji. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Wiesław Drygała.
Następnie, około godziny 9:00, zaczęła się uroczystość w szkole. Panowała podniosła, bardzo miła atmosfera. Apel na zakończenie roku jest zawsze okazją do podsumowań, tak było też i tym razem. Dyrektor Szkoły, pani Elżbieta Siubiś, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz stypendia dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu. W klasie szóstej : Dominika Bugajska średnia 5,28; Wiktoria Cygan – 5,28; Paulina Sosnowska – 5,1. W klasie piątej Aleksandra Szczutowska śr. 5,1 w klasie czwartej Julia Łoza – 5,2, Anna Kwiatkowska – 5,1. Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali Kacper Gadziała, Jakub Bober (z klasy szóstej) i Amelia Psiurska (z klasy piątej). Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. 25 czerwca Dominika Bugajska otrzymała Nagrodę Burmistrza.
Uczniowie klasy szóstej złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły, następnie przekazali go klasie piątej. Złożyli podpisy pod swoimi zdjęciami w Kronice.
Wychowawcy klas I –III oraz nauczyciel oddziału przedszkolnego wręczyli swoim podopiecznym dyplomy.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali absolwenci pod kierunkiem wychowawcy, pani Barbary Pawlik-Szczepaniak. W sposób humorystyczny przypomnieli chwile spędzone w szkole. Były wiersze, piosenki, skecze, a także prezentacja multimedialna.
Na zakończenie uczniowie klasy piątej pożegnali absolwentów wierszami i piosenką oraz wręczyli prezent – tort śmietankowy.

Następnie wszyscy udali się do klas, by odebrać świadectwa i usłyszeć kilka dobrych słów na nadchodzące wakacje. Przypomniano także zasady bezpieczeństwa.
Cóż więcej? Do zobaczenia we wrześniu!

 

Autor: Edyta Lorczyk
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2014-08-31 23:30:00
Data ostatniej aktualizacji: 2014-08-31 23:38Aktualizacja dokonana przez: Edyta Lorczyk