Rok szkolny 2013/2014

WARSZTATY PLASTYCZNE

  30.09.2013r. dla uczniów z klas IV-VI odbyły się niecodzienne zajęcia – warsztaty- polegające na wspólnym czytaniu, rysowaniu i wesołej zabawie. Celem tych warsztatów było  zachęcenie  uczniów do czytania książek w przyszłości oraz pokazanie im jaka jest z tego radość. Prowadziła je Joanna Zagner-Kołat.

  Joanna Zagner-Kołat ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Współpracowała z czasopismami: „Miś”, „Świerszczyk” i „Supełek”. W ramach spotkań autorskich prowadzi warsztaty dla dzieci. Zilustrowała wiele książek dla dzieci, m.in.: „Łapy, pióra i rymów cała fura” Ludwika Jerzego Kerna, „Nasze ptaki i Kram z literami” Wandy Chotomskiej, „W moim ogrodzie mieszka czarodziej” Kaliny Jerzykowskiej, „Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada”  i „Muzyczna zgraja” Izabelli Klebańskiej, a także „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena oraz „Zbiór baśni”  braci Grimm.                                                    
Na zajęciach opowiadano historyjki, zastanawiano się skąd biorą się ilustracje w książkach i wspólnie rysowano Stworka Potworka. Na pamiątkę spotkania mali czytelnicy otrzymali publikację z zakresu edukacji kulturalnej.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2013-10-20 19:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2013-10-20 20:28Aktualizacja dokonana przez: