Rok szkolny 2014/2015

BAL KARNAWAŁOWY

      W czwartkowe popołudnie, 16. stycznia 2015 roku, odbył się bal karnawałowy.
Był to dzień niezwykły, wyczekiwany od wielu tygodni. Sala balowa (którą stała się sala gimnastyczna) pełna była  różnobarwnych dekoracji i świateł.  Zapraszała do wspólnej zabawy. Od godziny 1500 do 1700 bawili się uczniowie klas młodszych z dziećmi z oddziału przedszkolnego, a od godziny 1700 salę  zajęli uczniowie klas IV-VI.

     Rodzicom i dzieciom   z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III   nie zabrakło fantazji w przygotowaniu przebrań. bal rozpoczęło utworzenie wielkiego koła i wspólny taniec, podczas którego zaprezentowano stroje. Wśród chłopców pojawili się piraci, klauni, żołnierze, diabełki, rycerze, kowboje. Dziewczynki natomiast przebrały się za księżniczki, biedronki, czarownice, Indianki, cyganki.  Zadaniem rodziców i nauczycieli było baczne obserwowanie uczestników oraz wybranie najpiękniejszych przebrań karnawałowych. Komisja konkursowa przyznała nagrody (każdy otrzymał drobny upominek), po czym  dzieci  ruszyły do zabawy. Głośnym śpiewom i tańcom nie było końca. Przed godziną siedemnastą dołączyli uczniowie z klas IV-VI. Na salę przybył Mikołaj z workami pełnymi paczek. Obdarował każdego uczestnika słodkościami. Uczniowie podziękowali za paczki  śpiewem.  W przerwach każdy z uczestników balu mógł posilić się wyśmienitym posiłkiem, który przygotowała Rada Rodziców.                                                     

 Kolorowe stroje, maski oraz taneczna muzyka tworzyły radosną atmosferę. Wszyscy bawili się wyśmienicie.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę.

  Bal umożliwił uczniom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2015-03-09 14:22:00
Data ostatniej aktualizacji: 2015-03-12 09:31Aktualizacja dokonana przez: