Rok szkolny 2016/2017

Mikołajki

Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole.

 W tym wyjątkowym dniu uczniowie w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajowego. Tradycyjnie panował szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą  szanownego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Był to dobry znak świadczący o tym, że  były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości. Dla każdego dziecka z oddziału przedszkolnego oraz z klas I-III znalazła się smakowita niespodzianka.

 Starsi wyjechali do Wrocławia, gdzie obejrzeli filmy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” oraz „Wajana i skarb oceanu”.  Spędzili 2 godziny w Aquaparku.  Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki potwierdziły, że wierzą w Mikołaja.  Spotkanie  minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku!

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-01-05 10:48:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-01-05 11:34Aktualizacja dokonana przez:

Jasełka w kościele

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-01-31 11:31:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-01-31 11:40Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to  miesiąc pełen zimnych dni. Zdarzają się jednak takie, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych Babć i Dziadków. Jest to tradycja na stałe wpisana                w harmonogram uroczystości szkolnych.

W poniedziałek 23 stycznia  w świetlicy wiejskiej uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego gościli swoich dziadków na uroczystej akademii z okazji ich święta.      
Na wstępie Pani Dyrektor Elżbieta Siubiś  przywitała wszystkich zaproszonych i złożyła życzenia.

Następnie odbyła sią część artystyczna, na którą złożyły się wiersze oraz  piosenki. Oprócz montażu słowno-muzycznego uczniowie przygotowali pokazy taneczne. Młodzi recytatorzy odtworzyli jak najlepiej swoje kwestie, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. 

Był to niezwykły  dzień  nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla dziadków. Dzień pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Dziadkowie mieli okazję obejrzenia swoich wnuków w roli nie tylko uczniów, ale także aktorów i piosenkarzy. Takie uroczystości są niezmiernie potrzebne. Scalają to, co w życiu najważniejsze – rodzinę. Integrują również babcie i dziadków ze szkołą. Ponadto uświadamiają nam, że należy pamiętać o tym, iż w świecie ceniącym kult młodości jest ktoś, komu należy się szacunek i wdzięczność za wychowanie dzieci i wnucząt.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-02-07 11:08:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-02-07 11:40Aktualizacja dokonana przez:

Zabawa karnawałowa

Czwartek 26 stycznia  od rana zapowiadał się niezwykle. Dzieci z oddziału przedszkolnego  i klas I-III uczestniczyły w balu karnawałowym. Sala gimnastyczna zamieniła się
w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków
i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Prowadzenie balu powierzono przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego. Nikomu nie pozwolono się nudzić. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także rodzicami i nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach. Dzieci bawiły się świetnie. Chętnie uczestniczyły w konkursach prowadzonych przez animatorów. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Zawitał również Mikołaj, który wręczył paczki oraz zatańczył z dziećmi.
Po zabawie wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Starsi uczniowie bawili się po południu.

Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole. 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-02-07 11:41:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-17 19:33Aktualizacja dokonana przez:

Andrzejki

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem.
Z tej okazji 24 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Ulubiona muzyka uczniów oraz  dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. Nie zabrakło wróżb przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Barbary Serwaty. Były miłym przerywnikiem w szalonej zabawie i cieszyły się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią,  zwłaszcza te dobre.
Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć, to pamiętajmy, że następne andrzejki za rok.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-01-05 10:43:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-01-05 11:30Aktualizacja dokonana przez:

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

1 września 2016 roku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Uroczysta akademia została poprzedzona mszą świętą.  

 W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Szkoły – Elżbieta Siubiś, która przywitała przybyłych gości w osobach: Pan Burmistrz Grodkowa  Waldemar Wójcicki oraz Dyrektor GZSziP  Pan Zdzisław Pałka. Serdeczne słowa skierowała dzieci, rodziców, nauczycieli        i personelu  obsługi. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania  wiedzy          i umiejętności. Szczególne ciepło zwróciła się  do dzieci klas najmłodszych oraz ich rodziców. Następnie przedstawiła wychowawców klas, nauczycieli uczących poszczególnych przedmiotów, przypomniała  o zasadach bezpieczeństwa w szkole i poza nią.   Następnie głos zabrał Burmistrz.  

 W dalszej części uroczystości  uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pod kierunkiem p. Edyty Lorczyk.

 Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-15 10:51:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-15 11:45Aktualizacja dokonana przez:

Sprzątanie Świata

W piątek 16 września 2016 roku  uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016".  23. edycja akcji przebiegła pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Uczniowie, wyposażeni w rękawice i worki podążyli w wyznaczonych kierunkach sprzątać pobliski teren. Oczyszczali ze śmieci następujące obszary: teren szkoły,  przystanek autobusowy, teren przykościelny.  Zebrano wiele odpadów.

 Wszystkim dopisywał dobry humor i wielka chęć pracy. Akcja  uświadomiła uczniom, że warto być przyjacielem środowiska.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-15 10:53:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-17 10:32Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Chłopaka

  30 września był dniem szczególnym dla męskiej części szkolnej społeczności. Świętowaliśmy  Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego przygotowały dla swoich kolegów upominki. Jak przystało na prawdziwego mężczyznę, niemal wszyscy chłopcy w dzień swojego święta ubrali się w kolorowe koszule, a najodważniejsi z nich upamiętnili tę chwilę na wspólnej fotografii. Również w klasach dziewczynki wręczyły swoim kolegom prezenty i odśpiewały tradycyjne STO LAT.

 Oby więcej było takich kolorowych i pięknych chwil, a naszym „przystojniakom” jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-15 10:55:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-17 10:37Aktualizacja dokonana przez:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która  odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku wypadło to 30 września. Uczniowie z naszej szkoły   uczestniczyli w tym wydarzeniu.

 Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki,
a w szczególności  przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

 Akcja była  okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-15 11:36:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-17 10:43Aktualizacja dokonana przez:

Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości – 10. listopada - uczniowie klasy szóstej pod kierunkiem nauczyciela historii pani Barbary Pawlik-Szczepaniak, przygotowali apel tematycznie związany z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.  

To ważny dzień dla każdego Polaka, gdyż przypomina nam o wyzwoleniu ojczyzny z niewoli zaborców. Uczczenie tego święta jest moralnym obowiązkiem  i ukłonem wobec wszystkich tych, którzy przelali krew za naszą wolność.

 Występ literacko-muzyczny z okazji 11. listopada to ważna i interesująca lekcja historii.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-15 11:38:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-17 10:49Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej.  To dzień szczególny dla  nauczycieli, pracowników obsługi. Uczniowie złożyli podziękowania za najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku –wykształcenie.

  Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła do obejrzenia części artystycznej, przygotowanej przez P. Justynę Łozę. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, recytując i tańcząc. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły.

 Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wręczyła Nagrody Dyrektora za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym roku Nagrodę Burmistrza otrzymała Pani Aneta Świerczyńska, natomiast Nagrodę Kuratora Pani Elżbieta Siubiś.

 Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Gabriela Gowin-Mieszalska.

 Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-21 13:36:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-21 13:49Aktualizacja dokonana przez:

Pasowanie na ucznia

14 października pierwszaki zostały pasowane na nowych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gnojnej Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Zanim jednak najmłodsi zostali przyjęci do grona uczniów, musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu, deklamacji oraz znajomością zasad zachowania się w szkole i na drodze. Z dużym przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Mimo stresu, związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z debiutem. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem i gromkimi brawami.

  Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar i pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, drobne prezenty od przedszkolaków, klasy drugiej i trzeciej. Rodzice obdarowali swoje pociechy ogromnymi tubami.

  Ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w pamięci. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

 Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez rodziców.  
Przyjęci do grona uczniów:

v Zuzanna Cios

v Jakub Dudek

v Julia Dudek

v Szymon Kulig

v Maja Migała-Manowita

v Dominik Pawłowski

v Laura Sawicka

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2016-11-21 13:50:00
Data ostatniej aktualizacji: 2016-11-21 15:33Aktualizacja dokonana przez:

Jasełka w szkole

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-01-05 11:34:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-01-05 11:40Aktualizacja dokonana przez:

Spotkanie z żołnierzami

 2 lutego naszą szkołę odwiedzili Żołnierze 1 Pułku Saperów 26 patrolu Rozminowania
w Brzegu.

 Przeprowadzili prezentację na temat postępowania podczas znalezienia przedmiotów niebezpiecznych i wybuchowych. Uczniowie zobaczyli sprzęt do wykrywania. Otrzymali ulotki, w których zamieszczone były informacje, jak i kogo poinformować, w razie znalezienia niewypałów.

 Zdobycie tak cennych informacji korzystnie wpłynie na stan bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 08:53:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 09:07Aktualizacja dokonana przez:

Spotkanie z policjantami

Dbając o bezpieczeństwo w szkole i w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych 9 lutego 2017 roku, dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas  I-III,  odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z policjantami. Prowadzący przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych, powiedzieli również jak ich unikać.

  Pani aspirant omówiła  zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych,  zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegała przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach. Pan aspirant ostrzegł przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic.

 Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachować się na kuligu. Poinformowali dzieci pozostające w domu o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych.

 Przeprowadzone działanie prewencyjne zakończono rozdaniem edukacyjnych kolorowanek.

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 09:08:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 09:11Aktualizacja dokonana przez:

Konkurs recytatorski

Rymowanki, wyliczanki to konkurs recytatorski, który odbył się 27 lutego 2017 roku w naszej szkole.  Do zabawy w wyliczanie, rymowanie, śpiewanie przystąpiło 20 chętnych dzieci. Byli to uczniowie klas I – III i dzieci z przedszkola. Zaangażowani w przebieg konkursu byli nauczyciele, rodzice i same dzieci. Celem konkursu była nauka wyliczanek na pamięć, a to wspomaga umiejętność zapamiętywania, ćwiczy umiejętności językowe. Dzieci poprzez powtarzanie rozwijają  umiejętność myślenia, kreatywność, poczucie własnej wartości. Warto bawić się z dziećmi w rymowanki, dzięki czemu rozwijamy słuch fonematyczny, ćwiczymy wymowę, poprawiamy emisję głosu. Wyliczanki miały urozmaicić konkurs, uczyć integracji w grupie, a dzieci lubią tę formę zabawy. Wczesne kontakty z literaturą dziecięcą, uczenie rymowanek, wierszyków, piosenek i wyliczanek, mają ogromne znaczenie dla rozwoju dziecka.

 Literatura dla dzieci dostarcza mnóstwo propozycji, a dzieci wybrały wiersze znanych autorów, wyliczanki do zabaw z pokazywaniem, śpiewanki. Prezentowały się pojedynczo oraz w parach. Odtwarzając na pamięć wierszyki wykorzystywały różne rekwizyty, co bardzo urozmaiciło prezentację. Wszyscy przypomnieliśmy sobie znane wyliczanki: Kominiarz, Mała Miczitanka, Balonik i inne. Bawiliśmy się w parach, w kole oraz pojedynczo recytując, klaszcząc, pokazując i śpiewając. Nauka rymowanek – wyliczanek rozpoczęta od najwcześniejszych lat to świetna zabawa dla dzieci, które w późniejszym czasie nadal potrafią odtworzyć z przedszkola: „Jeden, dwa, jeden, dwa pewna pani...”; „Siała baba mak nie wiedziała jak...”; „Idzie kominiarz po drabinie...”.

Komisja w składzie dwóch rodziców i pani bibliotekarki przydzieliła miejsca:

I – Zuzanna Cios z klasy I

I – Mituła Alicja z klasy II

I – Łoza Lena z klasy II

II – Pakos Karolina z przedszkola

II – Psiurska Martyna z klasy III

III – Borecka Julia z przedszkola

III – Walczak Ola z przedszkola

   Zwycięzcy mieli możliwość wyboru nagrody.  Mnóstwo dobrej zabawy przyniosły nam wyliczanki, rymowanki.

                                                                                          Joanna Betlejewska

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 09:11:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 09:39Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Kobiet

30 września dziewczynki przygotowały występ dla chłopców z okazji ich święta. Dziś przyszła pora rewanżu. Chłopcy stanęli na wysokości zadania. Zaprezentowali swoją wersję przeboju Andrzeja Rosiewicza pt. „Najwięcej witaminy”. Było ciekawie
i śmiesznie. Oczywiście przygotowano również słodkie upominki. Dla każdej pani własnoręcznie wykonany kwiat z „cukierkowymi” listkami, a dla dziewczynek lizaki w kształcie serduszek.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 09:30:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 09:38Aktualizacja dokonana przez:

Konkurs biblioteczny

 Chcesz być cool?- Czytaj! . Pod takim hasłem biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczo-literacko-plastyczny dla uczniów naszej szkoły. Był on skierowany do dwóch grup wiekowych. Uczniowie klas młodszych (I-III) mieli wykonać pracę plastyczną, natomiast starsi (IV-VI) mogli wykazać się umiejętnościami literackimi tworząc rymowankę lub  wiersz. Obydwa zadania miały na celu promowanie czytelnictwa i zachęcanie do korzystania z biblioteki. 8 marca konkurs został rozstrzygnięty, a nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i  nagrody książkowe, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

A oto zwycięzcy konkursu:

W kategorii kl. I-III

I miejsce - Julia Dudek

II miejsce - Nikola Jasińska

III miejsce -  Anna Suwińska

 

W kategorii kl. IV-VI

I miejsce - Julia Psiurska

II miejsce - Katarzyna Gajewska

III miejsce - Antoni Mrzygłocki

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 09:43:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 09:46Aktualizacja dokonana przez:

Witamy wiosnę

21 marca to dzień, w którym topi się Marzannę. Jest to początek kalendarzowej wiosny.

 „Cała sprawa Marzanny dawnych czasów sięga i niejeden kronikarz pisał o tym w księgach.
Marzanna to symbol zimy, bogini zła i śmierci, co całą przyrodę: ziemię, rzeki i drzewa
skuwa srogim lodem. Ludzie tęskniąc do ciepła, chcąc się słońcem cieszyć, przyjście wiosny jak mogli, pragnęli przyspieszyć. Więc, gdy zima tajała, gdy spływały lody, srogą zimę - Marzannę wrzucali do wody. Lub palili na polu. "

 Dziś my również jak starodawny zwyczaj każe pożegnaliśmy  zimę i powitaliśmy wiosnę. Marzannę- wielką, słomianą postać- przygotowali uczniowie klasy szóstej. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I-V mieli ze sobą kolorowe, papierowe kwiaty- symbole wiosny. Przygotowali też wiosenne piosenki. Słomiana kukła , choć na początku były problemy z jej podpaleniem, w końcu spłonęła. 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 09:47:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 09:55Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku w 192 krajach świata. Uroczystości przeprowadzane są  od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. 

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy w naszej szkole 22 kwietnia. Głównym celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. 

 Na apelu, który odbył się 26 kwietnia, uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną inscenizację w wykonaniu klasy II i III przygotowaną pod kierunkiem pań: Joanny Betlejewskiej i Zuzanny Salami. Program popularyzował wiedzę ekologiczną i stosunek do środowiska naturalnego. Wskazał pozytywne i negatywne zachowania oraz ich wpływ na przyrodę, wrażliwość na problemy środowiska lokalnego.

  Duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja prac plastycznych „NIE BĄDŹ NATURY WROGIEM, ZOSTAŃ EKOLOGIEM”, których autorami byli uczniowie klas I-III.

 2 maja porządkowaliśmy teren wokół szkoły oraz park przyszkolny.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 09:56:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 10:03Aktualizacja dokonana przez:

Spotkanie z przedstawicielem KRUS z Brzegu

28  marca uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z placówki terenowej w Brzegu.

 Przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy i zabaw              w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom            dzieci związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych.

 Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachować związanych z pracą
 i zabawą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy  rolniczej. Dzieci obejrzały film pt.  „Niebezpieczne miejsca zabaw”.          

 Podsumowując i utrwalając zdobytą  wiedzę, prowadząca zadawała pytania. Aktywni uczniowie nagrodzeni zostali  firmowymi gadżetami.  

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 10:04:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 10:10Aktualizacja dokonana przez:

Interaktywne Warsztaty Telewizyjne

5 kwietnia przedszkolacy oraz uczniowie z klas I-VI  pojechali do Domu Kultury w Grodkowie. Młodsi wzięli udział w widowisku „Szewczyk Dratewka na planie filmowym”,  natomiast uczniowie klas IV-VI w  „Talent show”. Były to interaktywne warsztaty telewizyjne organizowane przez TEATR SHOW.

 Na scenie zostało zbudowane studio filmowe, a dziec,i dzięki pracy z reżyserem, operatorami kamer i montażystami, zapoznały się z podstawami pracy na planie filmowym.  Zobaczyły między innymi, jak wyglądają ekrany do trików technicznych typu green screen oraz profesjonalne kamery do realizacji filmowej.  Na żywo, na dużym ekranie, wszyscy uczestnicy  mogli obserwować przebieg zdjęć. Kilkoro dzieci wybranych z widowni wcieliło się  w rolę aktorów, piosenkarzy. Wspólnie z ekipą TEATR SHOW zrealizowali bajkę pt. „ Szewczyk Dratewka” oraz teledysk.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 10:27:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 10:29Aktualizacja dokonana przez:

Sadzimy drzewa w lesie

„ Sadźmy drzewa! Sadźmy drzewa dla siebie, dla naszych dzieci, dla Ziemi! „

Te hasła towarzyszyły nam dzisiaj, tj. 16 maja 2017 roku w dniu sadzenia młodych roślin. Uczniowie klas III – VI pod opieką nauczycieli, wychowawców oraz pod czujnym okiem pana leśniczego i zgodnie z praktycznym pokazem sadzili dęby. Każdy miał możliwość zasadzenia młodej roślinki, która będzie rosła razem z nim.

Polskie lasy słyną z tego od stuleci, że przychylne są dla dzieci i na pewno każdy powie… że las to – zdrowie”.

 Kolejny raz mieliśmy możliwość przebywać w lesie, wsłuchiwać się w odgłosy przyrody, posłuchać praktycznych rad pana leśniczego i  dotlenić się.

 Było  36 uczniów, a posadzonych dębów na pewno więcej. Sadziliśmy w lesie należącym do Sulisławia na polu numer 240 D. Tam też bacznie obserwowaliśmy pracowników, którzy także sadzili dęby. Na początku nie było łatwo, ponieważ ziemia była mokra.
Z każdym następnym dołkiem było coraz lepiej. Nie chcieliśmy  wracać do szkoły. To była dobra, praktyczna nauka przyrody. A ten majowy dzień był ciepły i słoneczny. Miło i pożytecznie spędziliśmy czas. W nagrodę otrzymaliśmy od pana leśniczego: książki, zakładki.

 

 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 10:29:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 10:43Aktualizacja dokonana przez:

Igrzyska Wiosenne 2017

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 10:44:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 10:57Aktualizacja dokonana przez:

Spotkanie z autorką książek dla dzieci

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 11:01:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 11:23Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Rodziców

Dwa dni w roku, 26 maj i 23 czerwiec, są bliskie sercu każdego dziecka. Tego małego
i już dojrzałego. Pamiętamy  w nich bowiem szczególnie o naszych kochanych Rodzicach: Mamie i Tacie. Tradycją naszej szkoły stały się spotkania z Rodzicami, na których dzieci dziękują za trud wychowania i opieki, za miłość   i serce. Rodzice zasiadają na widowni i mogą obejrzeć swoje pociechy  na scenie. Uczniowie występujące w różnych rolach, kostiumach,  w piosenkach  i tańcach – wszystko to specjalnie przygotowane dla Mamy
i Taty. Jest to nasz szkolny sposób uhonorowania najważniejszych osób i doskonały dziecięcy prezent dla ukochanych Rodziców. Imprezę tę co roku przygotowują wychowawcy klas i oddziału przedszkolnego, a koordynatorem jest  kółko teatralne.

 Dopełnieniem  jest wręczenie ukochanym mamom i tatom własnoręcznie zrobionych i pięknie ozdobionych laurek oraz słodkości. Uroczystości towarzyszy radosna atmosfera.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 11:29:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 12:21Aktualizacja dokonana przez:

Dzień Dziecka

1 czerwca  uczniowie z klas I-VI  mogli wyszaleć się w sportowej zabawie.  Na początek  aerobik. Następnie  uroczyste sportowe ślubowanie:                                                   „Obiecuję – wykonywać wszystkie zabawy uczciwie, nie płakać – jeśli nie uda mi się wygrać. Obiecuję, że będę się starać wykonywać wszystkie zabawy do końca i dokładnie”. Jak obiecano, tak słowa dotrzymano.

 Po podziale na grupy mieszane wiekowo, dzieci  wzięły udział w sportowych rozgrywkach. Różnorodność konkurencji  dostosowana była zarówno dla  maluszków jak i starszych, były m.in. wyścigi rzędów z woreczkami i z piłką, bieg z okrążaniem pachołka, przejście przez szarfę w rzędach, podawanie piłki nad głowami grupy i inne ciekawe konkurencje.             Największą atrakcją było spotkanie ze strażakami. Pokazali, w jaki sposób działają gaśnice. Następnie urządzili przejażdżkę wozem strażackim. Każdy skorzystał.

 Po zakończeniu rozgrywek sportowych, uczestnicy udali się na smaczne lody ufundowane  przez Radę  Rodziców.

 Po przerwie wszystkie dzieci, które brały udział w konkurencjach, dostały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz  prezenty. 

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 12:22:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 13:27Aktualizacja dokonana przez:

Wycieczka klas 0-III

Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas –I-III uczestniczyli 7 czerwca  w wycieczce do Pokrzywnej. Odwiedzili Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki Rosenau Zaginione Miasto. Czekało na nich ponad 20 rozmaitych atrakcji – kino 7D, park linowy, basen, karuzele, park żywiołów (w którym zgrupowano eksponaty pozwalające odwiedzającym na samodzielne poznawanie praw fizyki i charakteru  4 elementów). To tylko niektóre z ofert. Uczestnicy poprzez edukację, zabawę i aktywny wypoczynek spędzili miło czas.

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 13:17:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 13:25Aktualizacja dokonana przez:

Wycieczka klas IV-VI Kraków-Wieliczka-Zakopane

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 18:41:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 18:53Aktualizacja dokonana przez:

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień! 23 czerwca 2017 roku - zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji!

 Trudno wówczas  nie znaleźć powodów do radości. Uczniowie, przedszkolacy, rodzice i nauczyciele spotkali się o 7:55, by na godzinę 8:00 dojść razem do kościoła na mszę świętą, która. odprawił ksiądz proboszcz Wiesław Drygała.

 Następnie, o godzinie  9:00, zaczęła się akademia  w szkole. Panowała podniosła, bardzo miła atmosfera. Apel na zakończenie roku jest zawsze okazją do podsumowań, tak było też i tym razem.  Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Siubiś, w formie prezentacji multimedialnej, podsumowała mijający rok szkolny. Podziękowała wszystkim za wytrwałą i oddaną pracę, wyraziła swoje słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uzyskania wysokich efektów i wyników. Podziękowała rodzicom za pracę na rzecz szkoły. Wszystkim  życzyła udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie wychowawcy z klas IV - V rozdali najlepszym uczniom  świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. W klasie czwartej Wiktoria Janocha – śr. 5,0; Oliwia Widziak – śr. 5,0. W klasie piątej Roksana Burzawa  – 5,28; Karolina Sosnowska -  5,28, Martyna Cygan oraz Katarzyna Trzuskowska – 5,19. W klasie szóstej Julia Psiurska  z najwyższą średnią ocen w szkole – 5,55, Antoni Mrzygłocki – 5,28 oraz Klaudia Gasienko – 5,09.Wymienieni uczniowie otrzymali również stypendium.  Julia Rafalska oraz Emilia Teneta otrzymały nagrody książkowe za wzorowe zachowanie oraz świadectwo z biało - czerwonym paskiem – średnia ich ocen – 4,91. Nagrodzony  został  również Antoni Mieszalski  za 100% frekwencję na zajęciach  w mijającym roku szkolnym. Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. 20 czerwca Julia Psiurska  otrzymała Nagrodę Burmistrza. Następnie wychowawcy klas I –III oraz nauczyciel oddziału przedszkolnego wręczyli swoim podopiecznym dyplomy. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie  pod kierunkiem wychowawcy, pani Justyny Łozy. Były wiersze, piosenki, skecze.

 Po uroczystości wszyscy udali się do klas, na spotkanie z wychowawcami. Przypomniano zasady bezpieczeństwa.

  Cóż więcej? Do zobaczenia we wrześniu!

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 18:54:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 19:11Aktualizacja dokonana przez:

Stary Borek - wyjazd wakacyjny

Autor: b/d
Data wytworzenia informacji: b/d
Opublikował: PSP Gnojna
e-mail: pspgnojna@grodkow.pl
Data publikacji: 2017-08-22 19:12:00
Data ostatniej aktualizacji: 2017-08-22 19:45Aktualizacja dokonana przez: