Sobota, 23 styczeń 2021 
Imieniny:

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym kierujemy specjalny list do rodziców uczniów, w którym zachęcamy do zainstalowania aplikacji ProteGo Safe. To narzędzie pozwalające na ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa, wspierające bezpieczny powrót dzieci do szkół. 

ProteGO Safe to aplikacja, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Informuje również, jakie środki ostrożności zachować i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich. Ponadto ProteGO Safe to wiarygodne i sprawdzone źródło wiedzy. W aplikacji znajdują się komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny, a także informacje opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Uprzejmie proszę o przekazanie listu rodzicom uczniów oraz zawieszenie informacji o aplikacji w widocznym dla nich miejscu w placówce oświatowej. 

Jednocześnie pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej ministerstwa znajduje się zestawienie najważniejszych pytań i odpowiedzi, które mogą być pomocne w bezpiecznym powrocie uczniów do szkół. Zachęcam Państwa do śledzenia tych informacji na bieżąco. Bezpośredni link http://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

 1. 2020.08.21_Aplikacja ProteGo Safe - wspólny list MEN i GIS
 2. 2020.08.21_ProteGo Safe_list MEN i GIS
 3. 2020.08.18_ProteGo Safe_list MEN i GIS

 

Komunikat
w związku z przywracaniem w żłobku, przedszkolach
i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych
 w Gminie Grodków

W związku z komunikatem ogłoszonym przez Premiera Mateusza Morawieckiego w dniu 29 kwietnia 2020 r. o możliwości otwarcia żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych od 6 maja 2020 r. Samorząd Gminy Grodków informuje, że rozpoczyna działania konsultacyjno-informacyjne dotyczące ewentualnej woli posłania dzieci do żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w sytuacji zagrożenia pandemią.

W oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, rodziców i pracowników oraz przygotowanie organizacyjne placówek wstępnym ewentualnym terminem, w którym rozważamy otwarcie tych placówek może być najwcześniej 11 maja br. i tylko wyłącznie w sytuacji zapewniającej bezpieczne warunki w tych placówkach.

Rodziców zainteresowanych objęciem opieką dzieci prosimy o kontakt z dyrektorami placówek do których ich dzieci uczęszczają.

O dalszych decyzjach będziemy  informować na stronach internetowych: GZSziP, Urzędu Miejskiego w Grodkowie, żłobka, przeszkoli oraz szkół podstawowych.

Burmistrz Grodkowa

Marek Antoniewicz

Poniżej znajdują się wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i żłobków:

http://www.gov.pl/web/edukacja/otwieramy-przedszkola-od-6-maja

http://www.gov.pl/web/rodzina/bezpieczenstwo-przede-wszystkim-wytyczne-dla-instytucji-opieki-nad-dziecmi-do-lat-3


KOMUNIKAT_DYREKTORA_SZKOLY.pdf


KOMUNIKAT !!!

W związku z epidemią koronawirusa od dnia 16 marca 2020 r.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W GNOJNEJ
 JEST ZAMKNIĘTA DLA RODZICÓW I INTERESANTÓW

DO ODWOŁANIA

W SPRAWACH NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI W CELU ICH ZAŁATWIENIA NALEŻY:

     UMAWIAĆ SIĘ TELEFONICZNIE - NUMER TELEFONU :     692 129 014                                                
     NAPISAĆ   E-MAIL     - adres e-mail                 psp.gnojna@gazeta.pl


Komunikat dyrektora szkoły

W DNIACH

OD 12.03.2020 DO 10.04.2020

ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE W SZKOŁACH ZAWIESZONE

Z POWODU EPIDEMII

W czwartek i piątek (12 i 13 marca) szkoła   organizuje zajęcia opiekuńcze dla  dzieci
z oddziału przedszkolnego i uczniów,
którym rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

Od 16 marca zajęcia całkowicie zawieszone.

    Jest to czas kwarantanny,  dzieci mają obowiązek przebywania w domach,  jeżeli nie jest to konieczne nie powinny opuszczać miejsca zamieszkania. 
                     Proszę przestrzegać wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia.  
 

Rodzicu,

 • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
 • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
 • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
 • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
 • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
 • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

 • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
 • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
 • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
 • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Liczba odsłon: 25653
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
 • Data aktualizacji: 2021-01-20 20:41:53
 • Licznik odwiedzin: 5627457