Środa, 21 kwiecień 2021 
Imieniny:

JASEŁKA

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością
i miłością. Pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Każdy z nas przechowuje w pamięci własny, najpiękniejszy  obraz Świąt.

 Uczniowie także zapragnęli godnie uczcić  święta Bożego Narodzenia. Już kolejny raz przygotowali dla swych nauczycieli, kolegów, koleżanek,  oryginalne Jasełka wykonane pod kierunkiem pani Barbary Pawlik-Szczepaniak, pani Edyty Lorczyk oraz Zuzanny Salami. Tegoroczne widowisko odbyło się 20. grudnia w szkole.

 W przedstawieniu pojawili się: Józef z Maryją,  Pastuszkowie, Anioły, Król Herod, Trzej Królowie, Diabły.  Krakowiacy z krakowiankami tańczyli w oryginalnych strojach ludowych. Dzieci śpiewały piękne pastorałki, kolędy oraz piosenki o tematyce świątecznej. Występ zaprezentowany przez młodych aktorów  wprowadził uczestników spotkania w prawdziwie świąteczny nastrój.

 Po części artystycznej  Dyrektor Elżbieta Siubiś podziękowała za przygotowanie interesującego przedstawienia.. Nie zapomniała także   o ciepłych słowach
i życzeniach, które skierowała do uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi.

 20.  grudnia był  dniem bardzo uroczystym.  W klasach odbyły się spotkania wigilijne. Rozmawiano o zwyczajach i tradycjach świątecznych.

Jasełka, 6. stycznia 2014 roku, wystawione były w kościele w Gnojnej dla społeczności lokalnej. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dorosłych 
i młodzieży. Artyści otrzymali gromkie brawa.

Liczba odsłon: 3111
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-04-16 19:22:57
  • Licznik odwiedzin: 6040416