Niedziela, 28 luty 2021 
Imieniny:

KONKURS RECYTATORSKI - OWOCE W SZKOLE

W ramach programu edukacyjnego „Owoce w szkole” 12 lutego 2014 r. już czwarty raz odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z przedszkola oraz dla uczniów klas I – III.

Chętni uczestnicy konkursu przygotowali wiersze o owocach, warzywach, witaminach i zdrowym odżywianiu się. Najczęściej pojwiały się wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima  i  innych autorów. Oprócz pięknej recytacji wierszy dzieci przygotowały kukiełki, przebrania, prace plastyczne, a nawet prace, które posłużyły do dekoracji.

   Rozpoczęliśmy od krótkiej recytacji wierszyka o witaminach. Pierwsi zaprezentowali się najmłodsi – grupa przedszkolna. Recytowali wspólnie wiersz  „Mała Hela” – J.Hermana.Otrzymali gromkie brawa, bo uczciwie na nie zasłużyli. Oczywiście przedszkolaki były ładnie wystrojone stosownie do treści wiersza o owocach i warzywach.

   Już indywidualnie prezentowały się starsze dzieci. Tym razem było osiemnastu chętnych – niezła grupka! Nawet te małe przedszkolne smyki słuchały i wytrwały do końca.

 Panie, które oceniały musiały mieć chwilę, aby podliczyć punkty. Słuchać i oglądać było miło, ale dokonując oceny – nie jest tak łatwo. Zostały przydzielone  miejsca:

I .Grupa Przedszkolna, Julia Rafalska, Kasia Gajewska, Wiktoria Łaska

II. Martyna Cygan, Bartosz Grabowski, Klaudia Gasienko

III. Wiktoria Janocha, Patryk Knauer, Karolina Sosnowska

Ważne, że wszyscy uczestnicy konkursu byli zadowoleni, uśmiechnięci i zostali nagrodzeni. Na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna. I do zobaczenia za rok!

Liczba odsłon: 2664
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-02-22 19:14:33
  • Licznik odwiedzin: 5783241