Sobota, 23 styczeń 2021 
Imieniny:

ODZYSKANIE PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

08 listopada 2013 roku odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu – Świętu Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Przygotowali go uczniowie z klasy VI  pod kierunkiem pani B. Pawlik-Szczepaniak.   W uroczystości wzięły udział: dyrektor szkoły, nauczyciele, uczniowie z poszczególnych klas oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.

 Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził
z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Uroczysty apel  był krótki, jednak przejmujący i trafiający nawet do najmłodszych.

Szóstoklasiści  otrzymali zasłużone gromkie brawa. Na koniec głos zabrała Dyrektor Szkoły,  pani Elżbieta Siubiś, która podkreśliła, jak ważne jest nadchodzące Święto Niepodległości i podziękowała  uczniom i wychowawcy za przygotowanie apelu.

Liczba odsłon: 2385
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-01-20 20:41:53
  • Licznik odwiedzin: 5627489