Środa, 14 kwiecień 2021 
Imieniny:

PASOWANIE NA UCZNIA

14 października miała miejsce akademia, w trakcie której dokonano  pasowania pierwszaków na uczniów szkoły.  Na uroczystość przybyli dumni rodzice, koledzy ze starszych klas, przedszkolacy, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni  goście - emerytowani  nauczyciele. Uroczysty akt pasowania na stałe zagościł w kalendarzu imprez. Tradycyjnie odbywa się on  w październiku, gdy najmłodsi uczniowie poznali już wszystkie zakamarki szkoły. W tym roku  w poczet uczniów przyjęto dziewięcioro dzieci.  

 Pani dyrektor Elżbieta Siubiś powitała serdecznie zebranych gości na uroczystości ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę. Następnie  oddała  głos prowadzącej uroczystość pani Justynie Łozie  i uczennicom z klasy czwartej. W trakcie montażu słowno-muzycznego pojawiły się piosenki i wesołe wierszyki, pokazujące życie szkolne (oczywiście w wykonaniu pierwszoklasistów). W końcu nadszedł najważniejszy punkt uroczystego spotkania. Pani dyrektor, złotym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka       w Gnojnej. Następnie uczniowie w przejęciu złożyli uroczystą przysięgę, między innymi  ślubując być dobrym uczniem i kolegą. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

 Po zakończeniu akademii dzieci otrzymały prezenty od przedszkolaków oraz uczniów z klasy drugiej i trzeciej. Radosne twarze pojawiły się w momencie wręczania rożków, które ufundowali rodzice. W klasie  czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Pierwszoklasiści:

 1. Kinga Cupek
 2. Oliwier Firuta
 3. Wiktoria Janocha
 4. Roksana Jaros
 5. Grzegorz Jaworski
 6. Sandra Kulig
 7. Wiktoria Łaska
 8. Antoni Mieszalski
 9. Oliwia Widziak

Wychowawca klasy - pani Justyna Łoza

Liczba odsłon: 4048
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
 • Data aktualizacji: 2021-03-23 20:49:43
 • Licznik odwiedzin: 6002407