Środa, 16 październik 2019 
Imieniny:

PASOWANIE NA UCZNIA

14 października miała miejsce akademia, w trakcie której dokonano  pasowania pierwszaków na uczniów szkoły.  Na uroczystość przybyli dumni rodzice, koledzy ze starszych klas, przedszkolacy, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni  goście - emerytowani  nauczyciele. Uroczysty akt pasowania na stałe zagościł w kalendarzu imprez. Tradycyjnie odbywa się on  w październiku, gdy najmłodsi uczniowie poznali już wszystkie zakamarki szkoły. W tym roku  w poczet uczniów przyjęto dziewięcioro dzieci.  

 Pani dyrektor Elżbieta Siubiś powitała serdecznie zebranych gości na uroczystości ślubowania i pasowania na pierwszoklasistę. Następnie  oddała  głos prowadzącej uroczystość pani Justynie Łozie  i uczennicom z klasy czwartej. W trakcie montażu słowno-muzycznego pojawiły się piosenki i wesołe wierszyki, pokazujące życie szkolne (oczywiście w wykonaniu pierwszoklasistów). W końcu nadszedł najważniejszy punkt uroczystego spotkania. Pani dyrektor, złotym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka       w Gnojnej. Następnie uczniowie w przejęciu złożyli uroczystą przysięgę, między innymi  ślubując być dobrym uczniem i kolegą. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi uczniami szkoły.

 Po zakończeniu akademii dzieci otrzymały prezenty od przedszkolaków oraz uczniów z klasy drugiej i trzeciej. Radosne twarze pojawiły się w momencie wręczania rożków, które ufundowali rodzice. W klasie  czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

Pierwszoklasiści:

  1. Kinga Cupek
  2. Oliwier Firuta
  3. Wiktoria Janocha
  4. Roksana Jaros
  5. Grzegorz Jaworski
  6. Sandra Kulig
  7. Wiktoria Łaska
  8. Antoni Mieszalski
  9. Oliwia Widziak

Wychowawca klasy - pani Justyna Łoza

Liczba odsłon: 3250
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2019-10-11 08:59:11
  • Licznik odwiedzin: 3448004