Poniedziałek, 8 marzec 2021 
Imieniny:

SPEKTAKLE TEATRALNE

7 lutego uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl  „W 80 dni dookoła świata”, a 24 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III „O Czerwonym Kapturku, czyli  o prawdzie po sznurku”. Przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Moich Marzeń z Chorzowa  odbyły się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie.

 "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku". Barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl  przeplatany melodyjnymi  piosenkami, których refreny  stały się  tematem przewodnim były  śpiewane wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka. Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Spektakl posiadał wartości edukacyjne i, jak każda bajka, skończył kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu, rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycały jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłużyło się, a młoda  publiczność wyszła  z niego uśmiechnięta.

 „W 80 dni dookoła świata”  niesamowita przygoda Passepartout i Phileasa Fogga  to barwne przedstawienie opisujące podróż dookoła świata w 80 dni przeróżnymi środkami transportu. Dżentelmeński zakład pomiędzy głównym bohaterem – Panem Foggiem a towarzyszami rozmów z londyńskiego klubu „Reforma” jest początkiem wyprawy, którą każdy z oglądających  na pewno chciałby przeżyć. Wartka akcja, różnorodność kostiumów wielu postaci, oryginalna scenografia i niepowtarzalna muzyka przenoszą wszystkich widzów w inny wymiar, w którym bardzo liczy się czas… Upływające dni, godziny, a nawet minuty tej niebywałej eskapady uświadamiają nam, jak istotna jest każda chwila naszego codziennego życia. W nim też trwa nieustanna pogoń w stronę wyznaczonego celu. Ambicją Phileasa Fogga było dotarcie do niego w wyznaczonym terminie. Nie spodziewał się jednak, że spotka na swojej drodze miłość, przy której zakład o wysoką stawkę może odejść na dalszy plan.

 Barwne scenografie, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawią  na długi czas  wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat.

Liczba odsłon: 1979
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5815973