Poniedziałek, 8 marzec 2021 
Imieniny:

ŚWIĘTO DRZEWA

Przygotowania do uroczystości Święta Drzewa rozpoczęliśmy od wykonania gazetki tematycznej i organizacji kącików przyrodniczych  w salach. W dniu 10 października opiekun Klubu Gaja – pani Joanna Betlejewska, zachęciła dzieci klas I-III do udziału w konkursie plastycznym „Las jesienią”, a uczniów klas IV-VI do wykonania zdjęcia „Jesienny las”.

  Miejscem tegorocznych obchodów Świeta Drzewa był las w Jeszkotlach. Był to czwartek, 17 października br. Ciepło ubrani i w dobrych humorach wyruszyliśmy na wycieczkę.

Tego dnia aura nam sprzyjała, chociaż nie świeciło słońce. Droga do lasu była długa,kręta, ale jakże przyjemna.

  Tam czekał na nas zaprzyjaźniony ze szkołą, już od wielu lat – pan  Piotr Święcicki. Pod fachowym okiem leśniczego przedstawiciele klas dzielnie kopali dołki  i sadzili sadzonki dębu. Dowiedzieliśmy się także ile i jakie drzewa sadzi się w tym lesie.

Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymaliśmy piękne albumy, książki, zakładki oraz plany lekcji – oczywiście dotyczące naszego bliskiego i dalszego środowiska przyrodniczego.

  Nadszedł czas powrotu. Dzielnie i  bezpiecznie wracaliśmy do szkoły. Deszcz zaczął padać, gdy my zmęczeni, ale zadowoleni  stawialiśmy ostatnie kroki przed wejściem do szkoły. Nasze młode dęby na pewno będą  prosto i zdrowo rosły. No przecież popadał na nie deszczyk. Musimy tylko dość długo czekać, bo przecież wiadomo, że dęby rosną wolno, ale żyją bardzo długo – nawet kilkaset lat.

Liczba odsłon: 3181
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5816062