Poniedziałek, 8 marzec 2021 
Imieniny:

WYCIECZKA DO TEATRU IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W OPOLU

 16 października 2013r. uczniowie z klas I-VI uczestniczyli w TEATROWNI – warsztatach edukacyjnych przed spektaklem „Królowa Śniegu”. Głównym celem było przygotowanie małego widza na spotkanie z teatrem i rozbudzenie ciekawości twórczej, a tym samym wychowanie świadomych odbiorców.

 „Królowa śniegu” Hansa Christiana Andersena to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Kawałek szkła, który nagle wpada w serce Kaja czyni go obcym dla przyjaciół. Kaj ulega złudzeniu innego, lepszego życia. Hans Christian Andersen napisał tę baśń dla wszystkich. Młodzi widzowie odnajdą w niej mnóstwo cudownych i niesamowitych przygód, magiczną podróż Gerdy, jej niezwykłych przyjaciół spotykanych w czasie drogi, piękną i czarodziejska krainę śniegu, feerie barw, emocji a nawet zapachów. Dla widzów dorosłych to podróż w niebanalny świat, gdzie szczerość, autentyczność postaci, świata i wydarzeń zmienia tę historię o dorastaniu i przemijaniu w opowieść o pasji życia.

 Uczniowie byli zachwyceni grą aktorską, przepiękną scenografią, efektami wizualnymi i nastrojową muzyką np. Stinga. Wszyscy przeżyli wspaniałą teatralną przygodę podczas warsztatów i spektaklu „Królowa Śniegu”.

W wyśmienitych humorach uczniowie wrócili do domu.

Liczba odsłon: 2336
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5815910