Niedziela, 28 luty 2021 
Imieniny:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Nareszcie przyszedł długo wyczekiwany przez wszystkich dzień! 27. czerwca 2014 roku - zakończenie roku szkolnego, początek dwumiesięcznych wakacji!

Trudno tego dnia nie znaleźć powodów do radości.

Uczniowie, przedszkolacy, rodzice i nauczyciele spotkali się o 7:45, by na godzinę 8:00 dojść razem do kościoła na mszę świętą, która pozwoli duchowo przygotować się do wakacji. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Wiesław Drygała.
Następnie, około godziny 9:00, zaczęła się uroczystość w szkole. Panowała podniosła, bardzo miła atmosfera. Apel na zakończenie roku jest zawsze okazją do podsumowań, tak było też i tym razem. Dyrektor Szkoły, pani Elżbieta Siubiś, wręczyła świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe oraz stypendia dla uczniów wyróżniających się w nauce i zachowaniu. W klasie szóstej : Dominika Bugajska średnia 5,28; Wiktoria Cygan – 5,28; Paulina Sosnowska – 5,1. W klasie piątej Aleksandra Szczutowska śr. 5,1 w klasie czwartej Julia Łoza – 5,2, Anna Kwiatkowska – 5,1. Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali Kacper Gadziała, Jakub Bober (z klasy szóstej) i Amelia Psiurska (z klasy piątej). Rodzice otrzymali listy gratulacyjne. 25 czerwca Dominika Bugajska otrzymała Nagrodę Burmistrza.
Uczniowie klasy szóstej złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły, następnie przekazali go klasie piątej. Złożyli podpisy pod swoimi zdjęciami w Kronice.
Wychowawcy klas I –III oraz nauczyciel oddziału przedszkolnego wręczyli swoim podopiecznym dyplomy.
Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, którą przygotowali absolwenci pod kierunkiem wychowawcy, pani Barbary Pawlik-Szczepaniak. W sposób humorystyczny przypomnieli chwile spędzone w szkole. Były wiersze, piosenki, skecze, a także prezentacja multimedialna.
Na zakończenie uczniowie klasy piątej pożegnali absolwentów wierszami i piosenką oraz wręczyli prezent – tort śmietankowy.

Następnie wszyscy udali się do klas, by odebrać świadectwa i usłyszeć kilka dobrych słów na nadchodzące wakacje. Przypomniano także zasady bezpieczeństwa.
Cóż więcej? Do zobaczenia we wrześniu!

 

Liczba odsłon: 14794
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-02-22 19:14:33
  • Licznik odwiedzin: 5783395