Wtorek, 20 kwiecień 2021 
Imieniny:

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

Nasza szkoła, również w tym roku, przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  Wypada ona 8 listopada, w tym roku jest to sobota, więc zorganizowaliśmy ją w piątek (7. listopada). Klasy I - III zorganizowały wspólne śniadanie. Przy wsparciu rodziców i wychowawców przygotowaliśmy zdrowy posiłek. Na wspólnym stole, który został przepięknie przystrojony jesiennymi kompozycjami, znalazły się talerzyki, plastikowe widelce, papierowe serwetki, składniki, soki w kartonikach. Zagościły także owoce i warzywa. Dzieci z przygotowanych produktów robiły pyszne, kolorowe kanapki, sałatki,  pasty.

  Celem  akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania.

  Przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki, sałatki przygotowane przez siebie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin.

  Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania  sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Uczniowie nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu.

 Po zakończeni posiłku zachęcono dzieci do narysowania wspólnego śniadania – co im się szczególnie podobało.

 Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych  i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. 

Liczba odsłon: 2121
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-04-16 19:22:57
  • Licznik odwiedzin: 6040234