Sobota, 10 kwiecień 2021 
Imieniny:

ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W związku  z tym, uczniowie klas I-III, już po raz drugi, wzięli udział w akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.

 Na kilka dni przed akcją wychowawcy z klas I-III poinformowali  dzieci, o planach zorganizowania wspólnego śniadania, po to, aby mogły się przygotować oraz porozmawiać o tym między sobą i w domu z rodzicami. W dniu akcji, 8 listopada, ławki w klasach zamieniły się w bufety. Przyniesione produkty ułożono w dużych paterach na zaaranżowanym bufecie jako kolorowe wyspy – wyspa owocowa (winogrona, mandarynki, jabłka), wyspa warzywna (marchewka, sałata, rzodkiewka, ogórki, pomidory). Oprócz bufetu na środku sali stanął duży stół (złączony z kilku ławek) przykryty  obrusem.  Na wspólnym stole, który został przepięknie przystrojony, znalazły się talerzyki, plastikowe widelce, papierowe serwetki i soki w kartonikach. Zanim rozpoczęła się konsumpcja smakołyków panie objaśniły dzieciom, co się znajduje na każdej z wysp i dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie, aby dało ono moc na cały dzień. Zapoznały dzieci z 12 zasadami prawidłowego żywienia. Potem zachęciły do odwiedzenia każdej wyspy
i skomponowania swojego ulubionego śniadania tego dnia. Pomysły dzieci na wykonanie  kanapek były niesamowite. Przybrały postaci zwierzątek, ludzików itp. Wyglądały bardzo apetycznie.

 Aż przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami. Po zakończeni posiłku zachęcono dzieci do narysowania wspólnego śniadania – co im się najbardziej podobało. Powstała wystawa, która jeszcze przez jakiś czas będzie przypominała o akcji, a także konieczności jedzenia śniadania każdego dnia.

Liczba odsłon: 7710
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-23 20:49:43
  • Licznik odwiedzin: 5983648