Środa, 16 październik 2019 
Imieniny:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

"Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą! Łańcuch twych kajdan stał się tym łańcuchem, Na którym z lochu, co był twą stolicą sto lat, Swym własnym dźwignęłaś się duchem."

 7.listopada odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości  został przygotowany przez  uczniów  klasy VI  pod kierunkiem pani B. Pawlik-Szczepaniak. Młodzież zaprezentowała  wiersze
i pieśni patriotyczne.

 Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Odświętny nastrój podkreślały odpowiednio dobrane do uroczystości dekoracje,  odświętne stroje uczniów z przypiętymi kotylionami w barwach narodowych.

 Uroczystość przypomniała społeczności szkolnej o ważnym wydarzeniu z kart historii Polski.    

Liczba odsłon: 9352
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2019-10-11 08:59:11
  • Licznik odwiedzin: 3448026