Sobota, 10 kwiecień 2021 
Imieniny:

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to  miesiąc pełen zimnych dni. Zdarzają się jednak takie, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych Babć i Dziadków. Jest to tradycja na stałe wpisana                w harmonogram uroczystości szkolnych.

W poniedziałek 23 stycznia  w świetlicy wiejskiej uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego gościli swoich dziadków na uroczystej akademii z okazji ich święta.      
Na wstępie Pani Dyrektor Elżbieta Siubiś  przywitała wszystkich zaproszonych i złożyła życzenia.

Następnie odbyła sią część artystyczna, na którą złożyły się wiersze oraz  piosenki. Oprócz montażu słowno-muzycznego uczniowie przygotowali pokazy taneczne. Młodzi recytatorzy odtworzyli jak najlepiej swoje kwestie, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. 

Był to niezwykły  dzień  nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla dziadków. Dzień pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Dziadkowie mieli okazję obejrzenia swoich wnuków w roli nie tylko uczniów, ale także aktorów i piosenkarzy. Takie uroczystości są niezmiernie potrzebne. Scalają to, co w życiu najważniejsze – rodzinę. Integrują również babcie i dziadków ze szkołą. Ponadto uświadamiają nam, że należy pamiętać o tym, iż w świecie ceniącym kult młodości jest ktoś, komu należy się szacunek i wdzięczność za wychowanie dzieci i wnucząt.

Liczba odsłon: 1608
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-23 20:49:43
  • Licznik odwiedzin: 5983061