Czwartek, 4 marzec 2021 
Imieniny:

EKOLOGICZNIE - ZNACZY LOGICZNIE

Liczba odsłon: 11424

O KONKURSIE

30 stycznia 2015 r. V edycja programu grantowego na realizację projektów ekologicznych, organizowana przez GAZ-SYSTEM S.A., została rozstrzygnięta.

W ramach konkursu Fundusz Naturalnej Energii zgłoszono 21 projektów, a jedenaście najlepszych pomysłów zostało nagrodzonych grantami przyznanymi na ich wdrożenie.
Do zwycięskich projektów należą:

W województwie wielkopolskim:
1. „Przedszkolaki z (eko)klasą”, projekt złożony przez Przedszkole nr 129 im. Małych Przyjaciół w Poznaniu, 
2. „Na ratunek kasztanowcom”, projekt złożony przez Zespół Szkół w Gorzycach Wielkich, Szkoła Podstawowa im. Ignacego Ulatowskiego, 
3. „Szkolny Ekozakątek”, projekt złożony przez Zespół Szkół w Otocznej.

W województwie dolnośląskim:
1. "Naukowa pajęczyna współpracy”, projekt złożony przez Gimnazjum nr 29 im. Konstytucji 3 Maja we Wrocławiu, 
2. „Z pomocą bioróżnorodności”, projekt złożony przez Gimnazjum w Świerzawie, 
3. „Czysta natura”, projekt złożony przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Podzamcze"
w Wałbrzychu.

W województwie mazowieckim:
1. „Bocianie gniazdo”, projekt złożony przez Stowarzyszenie Franopol Sosnowa Kraina, 
2. „Szkoła z energią – II edycja”, projekt złożony przez Gimnazjum w Borkowie Kościelnym.

W województwie podkarpackim:
1. "Z biegiem Wiaru”, projekt złożony przez Szkołę Podstawową w Wojtkowej,
2. „Eko-wolontariusze pomagają naturze”, projekt złożony przez Stowarzyszenie Rozwoju
i Pomocy Wsi Stare Miasto.

W województwie opolskim:
1. "Ekologicznie – znaczy logicznie”, projekt złożony przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Gnojnej.

Patronem V edycji konkursu były Fundacja Nasza Ziemia, Wielkopolski, Dolnośląski, Mazowiecki, Podkarpacki i Opolski Urząd Wojewódzki oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Rzeszowie i Opolu.

Fundusz Naturalnej Energii jest konkursem grantowym, którego celem jest opracowanie autorskiego pomysłu na podtrzymanie lub ratowanie środowiska naturalnego w regionie. Konkurs skierowany jest przede wszystkim do gmin i szkół poszczególnych województw. Fundusz Naturalnej Energii jest konkursem organizowanym corocznie, a w jego ramach zostało już nagrodzonych sześćdziesiąt siedem projektów.

Liczba odsłon: 2924

CELE NASZEGO PROJEKTU

      W ramach V edycji konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii, organizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., nagrodzono grantami jedenaście pomysłów z całej Polski. Wśród nich z województwa opolskiego zakwalifikował się projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej (gm. Grodków) pn. „Ekologicznie – znaczy logicznie” i otrzymał grant finansowy w wysokości 9 950,00 zł.

       Partnerami Konkursu są Urzędy Wojewódzkie, Fundacja Nasza Ziemia oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

       Celem naszego projektu jest podtrzymanie i ratowanie środowiska poprzez kontynuację założeń poprzedniego projektu pn.: „Mały i duży wspólnie środowisku służy”. Pragniemy wykorzystać zagospodarowany park przyszkolny oraz drewnianą altanę do działań poszerzających wiedzę ekologiczną wśród dzieci i dorosłych. Stworzymy Krainy „Eksperymentów”, „Energii” i „Zdrowego Stylu Życia”.

       Wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii będziemy pogłębiać podczas wycieczki do Elektrowni Wodnej oraz spotkania z przedstawicielami firm zajmujących się odnawialnymi źródłami energii. Podejmować będziemy działania zwiększające świadomość ekologiczną. Będą to konkursy wiedzy, plastyczne, literackie, gry logiczne, zabawy terenowe, zajęcia laboratoryjne, eksperymenty, filmy edukacyjne, warsztaty i apele.

       Naszym celem jest też integracja społeczności szkolnej i lokalnej w czasie wolnym. Wspólna praca rodziców, uczniów, nauczycieli i mieszkańców na każdym etapie realizacji projektu spowoduje zmianę w świadomości dzieci
i dorosłych. Nauczą się oni szanować przyrodę, pracę innych oraz własną. Zobaczą, ile można zdziałać łącząc siły. Zakładamy, że użytkownikami terenu przyszkolnego będą uczniowie naszej szkoły, młodzież, dzieci oraz pozostali mieszkańcy wsi i sąsiadujących miejscowości.

       Efekty naszych działań zaprezentujemy na uroczystym otwarciu podczas Turnieju Sportowego Szkół z całej gminy Grodków.

 

            Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania szkoły.

                                                                                                       Koordynatorzy projektu

 

Liczba odsłon: 2912

ULOTKA

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5802752