Niedziela, 7 marzec 2021 
Imieniny:

Inne wydarzenia

Liczba odsłon: 22392
Sprzątanie Świata Polska 2012

„Kocham, lubię, szanuję …nie śmiecę”

 Pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska”, koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”. Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, organizatorzy akcji chcą zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata i tego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg. W tradycjach indiańskich „szacunek” oznacza szanowanie duchowych sił przyrody  i troskę o wszystkie jej elementy: ziemię, drzewa, zwierzęta, wodę, gwiazdy itd. Zatroszczmy się w tym roku o zanieczyszczone przez dzikie wysypiska lasy, łąki i tereny otwarte - skorzystają na tym nie tylko ziemia, drzewa czy zwierzęta a może nawet gwiazdy, ale również my - to szansa dla nas na jesienny spacer po czystym lesie.

Już 19-sty raz „Sprzątanie świata” ma miejsce w Polsce!

W tym roku termin polskiej odsłony akcji „Clean up the World” przypada na 14 – 15 - 16 września. Naszą akcję rozpoczęliśmy w poniedziałek 17.września porządkując park przyszkolny, otoczenie wokół szkoły oraz przystanku autobusowego. Akcję zorganizowało SK LOP oraz SK  Gaja.

 W tym roku pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców naszych wiosek, by organizowali nie tylko lokalne akcje sprzątania, ale przede wszystkim akcje edukacyjne zachęcające do nie śmiecenia.

Liczba odsłon: 5437
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5814274