Sobota, 10 kwiecień 2021 
Imieniny:
Gminne zawody sportowe „ Halowa Piłka Nożna dziewcząt i chłopców”

Dnia 09.11.2013r. na hali sportowej przy LO w Grodkowie odbyły się gminne zawody sportowe „ Halowa Piłka Nożna dziewcząt i chłopców”.  Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół gminy Grodków: Kopice, Lipowa, Kolnica, Gałązczyce, Jędrzejów, Grodków,  Gnojna.

Naszą szkołę reprezentowały zarówno dziewczęta:

Szczutowska Aleksandra, Psiurska Amelia,  Cygan Wiktoria, Bugajska Dominika, Gajewska Iwona, Sosnowska Paulina

jak i chłopcy:

Strzałka Jakub, Strojek Jan, Bober Jakub, Burzawa Jakub, Borczyk Radosław, Gul Bartosz, Narewski Konrad, Gadziała Kacper, Stasiak Łukasz.

 Ze względu na bardzo dużą ilość  zespołów, organizatorzy postanowili podzielić szkoły na 4 grupy a następnie przeprowadzić mecze w systemie każdy z każdym. Tym sposobem wyłoniono najlepsze drużyny z grup,  które walczyły między sobą o zwycięstwo.

Drogą losowania znaleźliśmy się w grupie z Grodkowem i Lipową. Drużyna chłopców bardzo dzielnie walczyła, jednakże zespół z Grodkowa zwyciężył. Kolejny mecz chłopcy zagrali z Lipową, rywalizacja była bardzo zacięta, poziom gry był na równym  poziomie u obu drużyn.  Mecz zakończył się bezbramkowo. Ostatecznie chłopcy zajęli III miejsce.

Dziewczynki pierwszy mecz zagrały z Lipową. Od początku  bardzo dobrze radziły sobie na boisku zdobywając pierwszego gola już po 1min. gry. Ostatecznie wygrały 3:0. Kolejny mecz zagrały z Jędrzejowem wygrywając 2:1.  Dobrą wiadomością było to, że zagrają z  Kolnicą w półfinale. Był to dla nich ogromny stres, ale także i radość. Bardzo dobra gra w obronie i ataku zaowocowała kolejnym zwycięstwem. Okazało się, że następny mecz zagrają o finał z drużyna z Grodkowa.  Nie lekceważąc przeciwnika rozpoczęły ostatni decydujący mecz. Po  1 minucie prowadziły 1:0, lecz radość nie trwała długo, w 4 min zespół z Grodkowa umieścił piłę w Naszej bramce. Ostatnia bramka padła w 7 min spotkania. Wszystko było jasne, dziewczynki z Naszej szkoły wywalczyły I miejsce i tytuł najlepszego zespołu w Gminie. Nagrodą było reprezentowanie Gminy na Powiatowych zawodach sportowych „Halowa Piłka Nożna dziewcząt” 23.11.2013 roku w Skarbimierzu.

Liczba odsłon: 3626
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-23 20:49:43
  • Licznik odwiedzin: 5983580