Sobota, 6 marzec 2021 
Imieniny:

MAŁY I DUŻY WSPÓLNIE ŚRODOWISKU SŁUŻY

Liczba odsłon: 23326
CELE NASZEGO PROJEKTU

W ramach IV edycji  konkursu grantowego Fundusz Naturalnej Energii,  organizowanego przez GAZ-SYSTEM  S.A., zostało nagrodzonych grantami dziewiętnaście pomysłów z całej Polski. Wśród nich  z województwa opolskiego (jako jedyny!) zakwalifikował się projekt Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej (gm. Grodków) i otrzymał  dotację w kwocie  9 897,00 zł.
Partnerami Konkursu są: Urzędy Wojewódzkie, Fundacja Nasza Ziemia oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

          Głównym celem konkursowego projektu naszej szkoły jest podtrzymanie i ratowanie środowiska poprzez zagospodarowanie przyrodnicze terenu, polegające na  renowacji starego parku sąsiadującego z terenem placówki. Dokonamy inwentaryzacji drzew pomnikowych, dosadzimy nowe egzemplarze, oznaczymy i opiszemy miejsca, w których znajdują się rośliny chronione .
Wykorzystamy drewnianą altanę do działań poszerzających wiedzę ekologiczną dzieci i dorosłych . W tym celu utworzymy Krainy „Czystej Wody” oraz „Zielone Oazy Życia”.
Celem pogłębiania wiedzy na temat innych gatunków drzew, planowana jest  wycieczka do Rezerwatu Przyrody  KOKORYCZ.

          W ubiegłych latach bardzo dokładnie mierzono eksploatację wody w szkole. W związku z dużym zużyciem zaplanowaliśmy wymianę baterii ściennych z oddzielnymi zaworami na baterie z fotokomórką.

          Celem projektu jest też integracja społeczności szkolnej i lokalnej w czasie wolnym.

Zaplanowaliśmy wspólną pracę rodziców, uczniów, nauczycieli, mieszkańców na każdym etapie realizacji. Mamy nadzieję, iż spowoduje to zmianę w świadomości dzieci i dorosłych, „razem można wiele”.  
 W naszej miejscowości niemożliwe jest działanie jednostkowe. Szereg dotychczasowych przedsięwzięć  wykazało, ile dobrego  można osiągnąć, angażując wszystkie siły.
Udział jednostki szkolnej wpływa niezwykle aktywizująco  na społeczność lokalną i czyni odpowiedzialnym za sukces. Uważamy, że szkoła jest najlepszym miejscem koordynacji działań.

       Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działania szkoły.

                                                                                      

                                                                              Koordynatorzy projektu


Liczba odsłon: 5407
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-03-02 14:14:35
  • Licznik odwiedzin: 5810663