Sobota, 23 styczeń 2021 
Imieniny:
DZIEŃ WIOSNY

Od wielu lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście wiosny. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Jednak wychowankowie naszej szkoły wiedzą, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach, po lekcjach,  „wyszliśmy z ławek”, by powitać te pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.

 Program całej imprezy został opracowany przez Samorząd Uczniowski, wychowawcy klas oraz oddziału przedszkolnego przygotowali dzieci do występów.

 Uroczystość zgromadziła uczniów w specjalnie przygotowanej na tę okazję, sali gimnastycznej. Na początku przedstawiciele Rady S U, jako konferansjerzy imprezy, wprowadzili wszystkich w nastrój i tematykę spotkania. Przedstawili  tradycje związane z obchodami witania tej przepięknej, (długo oczekiwanej w tym roku) pory roku.
Czytane teksty przeplatane były  scenkami rodzajowymi o tematyce wiosennej oraz dowcipnymi skeczami.

 Następnie na scenie prezentowały się poszczególne klasy z przygotowanym programem artystycznym, na który złożyły się wiersze, inscenizacje, piosenki. Uczniowie przebrani za kwiaty, ptaki  tańczyli, śpiewali oraz recytowali wiersze. Wytworzyła się szczególna atmosfera.  Znane piosenki śpiewane były przez całą społeczność uczniowską.

 Ostatnim punktem programu było wyjście barwnym korowodem z Marzanną do mieszkańców wsi. Tradycyjnie słomianą kukłę zrobili najstarsi uczniowie, czyli klasa VI. Korowód zdobiły wiosenne kwiaty zrobione przez każdego ucznia
z kolorowych bibuł oraz maik, który niosły przedszkolaki.

 Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń.

Witaj Wiosno!

Liczba odsłon: 3569
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-01-20 20:41:53
  • Licznik odwiedzin: 5627548