Środa, 21 kwiecień 2021 
Imieniny:
DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi na stałe wpisał się do kalendarza uroczystości szkolnych. Jest to dobra okazja do zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. 22. kwietnia 2013 roku odbył się apel pod hasłem „Ziemia woła SOS.” Program artystyczny przygotowali uczniowie kl. I-III pod kierunkiem p. Joanny Betlejewskiej – opiekuna SK Gaja, opiekuna SK LOP – p. Zuzanny Salami oraz opiekuna SKO – p. Edyty Lorczyk.

 Celem  apelu było: zwrócenie uwagi  na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną, uświadomienie konsumentowi jego współodpowiedzialności za opakowania towarów i wpływu na ich istnienie na rynku, a także kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych, metodami niekonwencjonalnymi.

 Na tle zniszczonego i zaśmieconego lasu mali artyści, którzy wcielili się w postaci leśnych zwierząt, przedstawili publiczności najważniejsze zasady dotyczące ochrony środowiska. Przestrzegali przed zgubnymi skutkami braku troski o Ziemię i zachęcali, by razem z nimi zagrać w zielone.  Warto pamiętać o zielonym - nie tylko od święta. Troska o planetę jest przecież obowiązkiem każdego człowieka.

 Opiekun SKO wręczył nagrody dla uczniów, którzy najlepiej oszczędzali w marcu, poinformował o wynikach przeprowadzonej akcji „Rozsądne dzieci kontra elektrośmieci”. W zbiórkę zaangażowali się nauczyciele z dziećmi, mieszkańcy sołectwa.  Zebrano około 4 ton
elektrośmieci.                                                                           

 Warto wspomnieć, że kilka dni przed apelem uczniowie klas III-VI (18.04.2013) uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych  na temat elektroodpadów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach dzięki którym dowiedziały się jakie zagrożenie stanowią elektroodpady dla zdrowia człowieka jak i środowiska naturalnego.

Liczba odsłon: 2800
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-04-16 19:22:57
  • Licznik odwiedzin: 6040387