Sobota, 23 styczeń 2021 
Imieniny:
ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE...

W piątek  12. października  odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klas pierwszych. Po południu wszystkie pierwszaki w strojach galowych wraz ze swoimi rodzicami przybyły do szkoły.
Do auli weszło dwunastu uczniów z wychowawcą.

 1. Karol Cygan
 2. Martyna Cygan
 3. Joanna Dobko
 4. Klaudia Dobko
 5. Bartosz Grabowski
 6. Adam Korpal
 7. Anna Manowita
 8. Julia Rafalska
 9. Karolina  Sosnowska
 10. Emilia Teneta
 11. Katarzyna Trzuskowska
 12. Sławomir Wieczorek
  wychowawca klasy pierwszej -Zuzanna Salami.

Pani Dyrektor Elżbieta Siubiś serdecznie powitała wszystkich, a następnie oddała głos dzieciom – bowiem to one były bohaterami  spotkania.

Pierwszaki wraz z uczniami klas starszych przygotowali program artystyczny. Aktorzy wcielili się w role dzieci, zdających egzamin na  ucznia. Zdając wyśmienicie egzamin, w prezencie otrzymali: pracowitość, sumienność, mądrość, odwagę, przyjaźń, chęć do zabawy. Pierwszaki, dziękując, śpiewały piosenki, recytowały wiersze.

Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Przy sztandarze szkoły wychowawca klasy czytał tekst ślubowania, a dzieci powtarzały słowa. Każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor „zaczarowanym ołówkiem”. Otrzymali pamiątki od starszych kolegów, książeczkę SKO od opiekuna pani E. Lorczyk  oraz ogromne tuby od rodziców.

Był to niezwykły moment. Uczniowie byli tym faktem bardzo przejęci. Po pasowaniu była chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnić.

 Po tylu wrażeniach w klasie  czekała na dzieci miła niespodzianka. Rodzice, chcący, by ten niezwykły dzień w szkole był dla nich radością, przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek, którym obdarowano wszystkich uczniów szkoły oraz przedszkolaków. Było bardzo miło i serdecznie.

 Wszystkie dzieci były zadowolone i dumne, że zostały włączone do społeczności szkolnej.

Liczba odsłon: 3191
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
 • Data aktualizacji: 2021-01-20 20:41:53
 • Licznik odwiedzin: 5627132