Sobota, 26 wrzesień 2020 
Imieniny:
PEDAGOGIZACJA RODZICÓW

Aktywność=zdrowie=radość

Dnia 18.11.2013 o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły, odbyło się spotkanie    z rodzicami, zorganizowane przez  nauczyciela wychowania fizycznego

p. Barbarę Serwta. Powodem spotkania były niepokojące wyniki badań Ministerstwa Sportu   i Turystyki mówiące o tym, że  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie!

 

Rodzice bardzo licznie przybyli na spotkanie, pragnąc pogłębić własną wiedzę na temat aktywnego spędzania czasu wolnego,  zdrowego odżywiania oraz profilaktyki nadwagi i otyłości.

Fundamentalną sprawą  było uświadomienie , jak ważną rzeczą w życiu młodego człowieka jest uczestnictwo w kulturze fizycznej oraz chęć do samodzielnego podejmowania różnorodnych form ruchu. Aktywność=zdrowie=radość.  Bardzo dokładnie omówiono wpływ aktywności  na sferę fizyczną a także psychiczną organizmu człowieka.

Przedstawiono zagrożenia  wynikające z braku ruchu i niewłaściwej diety.

Każdy rodzic otrzymał książeczkę informacyjną na temat aktywności fizycznej

i zdrowego odżywiania.

Spotkanie zakończyło się tymi oto słowami:

Każde dziecko ma w sobie ziejącą pustkę nastawioną na pobudzenie i jeżeli jej nie wypełnimy czymś co jest dla niego ekscytujące, ciekawe i dobre,  ono samo wypełni ją czymś co jest ekscytujące, a  nie jest dla niego dobre”

                                                                                                          (Carla Hannaford)

Liczba odsłon: 2926
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2020-09-24 13:21:49
  • Licznik odwiedzin: 5273956