Środa, 21 kwiecień 2021 
Imieniny:
11 LISTOPADA - PAMIĘTAMY
111.JPG, 111
111


W poniedziałek, 08. listopada 2011 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji historii na temat „11 listopada- pamiętamy” (z okazji Narodowego Święta Niepodległości).
Dzień 11 listopada jest dla Polaków symbolem miłości ojczyzny, walki o wolność, symbolem wiary i zwycięstwa.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Rozumiejąc że oddając cześć symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie, zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie zachowali powagę i spokój. Po odśpiewaniu hymnu uczniowie klasy szóstej zaprosili zgromadzonych do obejrzenia montażu słowno - muzycznego, do zadumania się nad przeszłością i teraźniejszością Polski, do pomyślenia o jej przyszłości.

Lekcja przypomniała wszystkim tragiczne karty naszej historii oraz próby ratowania ojczyzny, zachowania polskości i walki o odzyskanie niepodległości. Eksponowane na kartkach daty i nazwy wydarzeń historycznych zostały w pamięci. Uczniowie wysłuchali wielu pieśni patriotycznych.
Na koniec aktorzy - współcześni uczniowie uświadomili sobie, że o zdarzeniach opowiedzianych w montażu, uczą się w szkole, że opowiadają o nich nauczyciele historii i języka polskiego. Warto więc było wsłuchać się w bieg historii, w pokoleń przemijanie. A pamięć o tych, którzy odeszli, jesteśmy winni tym, którzy przyjdą po nas.

Akademia realizowała jedno z zadań ,,Programu wychowawczego szkoły" - wychowanie patriotyczne.

Scenariusz opracowała i całość wyreżyserowała p. Barbara Pawlik-Szczepaniak wraz z uczniami klasy szóstej.

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gustawa Morcinka w Gnojnej 
Gnojna 119
49-200 Grodków

 
 
tel/fax 77 415 19 22
email: psp.gnojna@gazeta.pl
  • Data aktualizacji: 2021-04-16 19:22:57
  • Licznik odwiedzin: 6040934