Liczba odsłon: 90055

26. października 2010 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyły w wycieczce do Opola. W Teatrze Lalki i Aktora im. A. Smolki obejrzały znakomitą bajkę Hanny Januszewskiej - „Tygrysek Pietrek” - opowieść o strachu i jego przezwyciężeniu. Ujrzały małego tygryska Pietrka, który był wystraszony, zalękniony, bał się wszystkiego, był strasznym tchórzem, za co otrzymał od dorosłych tygrysów dotkliwą karę: pozbawiły go tygrysich pasków!

Zdesperowany, odrzucony chciał za wszelką cenę odzyskać je i zdobyć dla siebie odwagę. Chciał po prostu kupić – wszak wszystko przecież jest na sprzedaż - przejść próbę w wojsku. I tu odbiera pierwszą lekcję - są rzeczy, których kupić się nie da; żeby je zdobyć, trzeba je przeżyć, doświadczyć, coś z siebie ofiarować. Tygrysek Pietrek przechodzi próbę . W sytuacji ekstremalnej okazuje się, że troska o mamę Tygrysicę wyzwoliła siłę odwagi i zamieniła małego tchórza w dzielnego i odpowiedzialnego Tygrysa, który bez dwóch zdań zasługuje na piękne paski. Bajka Hanny Januszewskiej zawiera ważkie przesłanie, bogata jest w treści pedagogiczne i psychologiczne. Dała również wiele okazji do śmiechu, dobrej zabawy i wzruszeń.

Następnym punktem wycieczki była zabawa w „Kinderplanet”. Tutaj dzieci spędziły 1,5 godziny. Radośnie spożytkowały nadmiar energii, sprawdziły swój rozwój umiejętności psycho-motorycznych ćwicząc zręczność na armatkach pneumatycznych i ceymbergajach, zwinność w „małpich gajach” na wyjątkowej, dwumetrowej zjeżdżalni, zjeżdżalniach tubowych, spiralnych, labiryntach, na ścianach wspinaczkowych i trampolinach, cieszyły się urokami „motoryzacji” na go-cardach.

Ostatnim punktem wyjazdu był oczywiście pobyt w Mc Donald’s. Dzieci przeżyły wiele ciekawych przygód, zrelaksowały się, zintegrowały z klasą, wychowawcą, przeżyły niezapomniane emocje. Z wycieczki pozostaną przeżyte wspomnienia oraz nauka, którą wynieśliśmy z przedstawienia.

 do góry