Liczba odsłon: 90057

„Drodzy Państwo! Drogie Dzieci!

Stoją w rzędach na tej sali, oto Ci uczniowie mali.

Znane są już te postacie, chyba wszyscy rozpoznacie?”

Tymi słowami rozpoczęła się wspaniała uroczystość ŚLUBOWANIA KLASY I, która miała miejsce w dniu 1 października 2010 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Pierwszoklasiści zajęli miejsce w centralnym punkcie pięknie udekorowanej sali. Miny mieli nieco przerażone. Bardzo dostojnie prezentowali się w swoich odświętnych strojach. Otuchy dodawali im wzruszeni rodzice, którzy przybyli na tę ważną uroczystość.

Impreza składała się z dwóch części: artystycznej i oficjalnej. W części pierwszej, po piosence którą zaśpiewał uczeń klasy V Kacper Janocha „Witajcie w naszej szkole”, pierwszaczki zaprezentowali przygotowaną inscenizację. Złożyły się na nią wiersze, piosenki oraz popisowy numer- znajomość języka angielskiego. W tym to języku uczniowie przedstawili się, powiedzieli jaki jest ich przysmak oraz ulubiony kolor. Starsi musieli potem ciężko się natrudzić, by odpowiedzieć na ich pytania. Przy pomocy odpowiedzieli troszeczkę po Polsku, resztę po Angielsku.

Potem nastąpiła część oficjalna: wprowadzenie pocztu sztandarowego, odśpiewanie hymnu, recytacja wiersza T. Bełzy „Kto ty jesteś”, Ślubowanie. Z uniesioną dłonią, zgodnym chórem przyrzekli:

„Być dobrymi uczniami;

Być przyjaciółmi zwierząt i roślin;

Szanować wszystkich, którzy pracują w szkole, aby było w niej dobrze;

Być dobrymi kolegami i koleżankami;

Swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Po pasowaniem na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gnojnej, które nastąpiło z rąk Pani Dyrektor Elżbiety Siubiś, dumnych pierwszaków czekała jeszcze jedna niespodzianka – pamiątkowe dyplomy, upominki od przedszkolaków i uczniów klasy II, a od rodziców ogromne tuby ze słodyczami i poczęstunek, który czekał na nich w ich klasie. Uczniowie starszych klas i przedszkolacy otrzymali tradycyjnie talerz smakowitych ciast.

Życzymy naszym nowym uczniom: Annie Kwiatkowskiej, Zuzannie Szczudło, Julii Łozie, Tymoteuszowi Pośpiech, Jakubowi Burzawa, Dominikowi Teneta, Szymonowi Lewandowskiemu oraz wychowawczyni pani Justynie Łozie wiele radości i sukcesów.

 do góry