Liczba odsłon: 90058

Wzorem lat poprzednich, za pośrednictwem Urzędu Miasta i Gminy w Grodkowie (który zaopatrzył nas w worki i rękawiczki) uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Sprzątanie Świata Polska 2010.

W dniu 16 września 2010 roku pod hasłem „Chrońmy bioróżnorodność – segregujemy odpady” zabraliśmy się do porządkowania terenu wokół szkoły, na przystanku autobusowym, w parku przyszkolnym. Akcję poprzedził apel, na którym przedstawiono w jaki sposób i jakie odpady należy segregować. Ogłoszono zbiórkę makulatury, złomu, puszek aluminiowych, kontynuację zbiórki plastikowych nakrętek.

Łącznie w akcji brało udział 120 uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego.

Uczestnicy akcji zebrali odpady bezmyślnie wyrzucane na łono przyrody. Wyniki akcji nie napawają optymizmem. Wydawałoby się, że systematycznie prowadzona akcja przyniesie efekty w postaci czystego środowiska. Tak się jednak nie dzieje. Proporcjonalnie do postępu cywilizacyjnego wzrasta ilość odpadów pozostawionych w miejscach do tego nie przeznaczonych. Czy oznacza to zanik wrażliwości na piękno przyrody? Postaramy się temu zapobiec.

 do góry