Liczba odsłon: 277820

14 października pierwszaki zostały pasowane na nowych uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Gnojnej Uroczystość przebiegała w podniosłej atmosferze. Zanim jednak najmłodsi zostali przyjęci do grona uczniów, musieli wykazać się umiejętnościami śpiewu, deklamacji oraz znajomością zasad zachowania się w szkole i na drodze. Z dużym przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Mimo stresu, związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z debiutem. Występ spotkał się z ciepłym przyjęciem i gromkimi brawami.

  Następnie pierwszoklasistów czekało uroczyste ślubowanie na sztandar i pasowanie na ucznia symbolicznym wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, drobne prezenty od przedszkolaków, klasy drugiej i trzeciej. Rodzice obdarowali swoje pociechy ogromnymi tubami.

  Ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w pamięci. Uroczystość dostarczyła dzieciom, ich rodzicom i zaproszonym gościom wielu miłych przeżyć i wzruszeń.

 Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na poczęstunek przygotowany przez rodziców.  
Przyjęci do grona uczniów:

v Zuzanna Cios

v Jakub Dudek

v Julia Dudek

v Szymon Kulig

v Maja Migała-Manowita

v Dominik Pawłowski

v Laura Sawicka

Liczba odsłon: 2754
 do góry