Liczba odsłon: 277833

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku w 192 krajach świata. Uroczystości przeprowadzane są  od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię, a organizatorzy ze wszystkich krajów od wielu lat skupieni są w Earth Day Network, z siedzibą w Waszyngtonie. W Polsce początek obchodów to rok 1990. 

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy w naszej szkole 22 kwietnia. Głównym celem akcji jest uwrażliwienie uczniów na piękno przyrody ojczystej, budzenie poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz uświadomienie źródeł zagrożeń dla środowiska naturalnego. 

 Na apelu, który odbył się 26 kwietnia, uczniowie mieli okazję obejrzeć piękną inscenizację w wykonaniu klasy II i III przygotowaną pod kierunkiem pań: Joanny Betlejewskiej i Zuzanny Salami. Program popularyzował wiedzę ekologiczną i stosunek do środowiska naturalnego. Wskazał pozytywne i negatywne zachowania oraz ich wpływ na przyrodę, wrażliwość na problemy środowiska lokalnego.

  Duże zainteresowanie wzbudziła ekspozycja prac plastycznych „NIE BĄDŹ NATURY WROGIEM, ZOSTAŃ EKOLOGIEM”, których autorami byli uczniowie klas I-III.

 2 maja porządkowaliśmy teren wokół szkoły oraz park przyszkolny.

Liczba odsłon: 1810
 do góry