Liczba odsłon: 10773

6 października w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców pn. „Terapeutyczna moc książki”. Gościem była Pani Agnieszka Dzierżypolska, bibliotekarka i biblioterapeutka pracująca na co dzień w filii bibliotecznej w Kolnicy. Pani Agnieszka w niezwykle ciekawy sposób opowiadała o roli książki w rozwoju dzieci i młodzieży oraz  przedstawiła wiele korzyści płynących z czytania. Zaprezentowała również cały szereg mądrych, pięknych, ale i dających ukojenie w trudnych chwilach książek, po które warto sięgnąć.

Omawiała poszczególne pozycje z lekkością, a jednocześnie w bardzo atrakcyjny i interesujący sposób. Przedstawiła jak za pomocą  odpowiedniej literatury pomóc dziecku poradzić sobie z emocjami, problemami, a także w jaki sposób  rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy.
Spotkanie zorganizowane było dzięki współpracy  z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną
w Grodkowie i realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w którym udział bierze  nasza szkoła.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Agnieszce za cudowne spotkanie i wiele mądrych  rad.

Liczba odsłon: 834
 do góry