Liczba odsłon: 10766

Członkowie Szkolnego Klubu Gaja w miesiącu październiku obchodzili dwa święta:

10 października –„Święto Drzewa”, a 20 października „ Drzewo w krajobrazie”.

Działania były prowadzone pod hasłem: „O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa”.

 Zostały przeprowadzone zajęcia z edukacji przyrodniczej /obserwacja wybranego drzewa

 i wypełnienie karty obserwacji, narysowanie drzewa liściastego lub iglastego z najbliższego otoczenia/, konkurs plastyczny i wykonana gazetka tematyczna.

   Bardzo miłym zaskoczeniem była liczba chętnych, którzy wykonali drzewo dowolną techniką. Uczestniczyło 26 uczniów z klas 1-3. Piękne prace plastyczne i techniczne ozdabiały naszą szkołę. Trudno było przydzielić i nagrodzić tylko kilku uczniów. Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy i sami mieli możliwość wyboru nagrody.

Były to: książeczki do kolorowania, do czytania, plakietki ze zwierzętami, piórniki, kubki, kolorowe karteczki oraz smycze. Nagrody otrzymaliśmy od pana leśniczego – Piotra Święcickiego, który od wielu lat współpracuje z naszą szkołą. Uczniowie byli zachęcani do obserwacji drzew w swoim najbliższym otoczeniu i krótkim, bezpiecznym spacerze. We współpracy ze Szkolną Ligą Ochrony Przyrody nasz Szkolny Klub przeprowadził działania ekologiczne.

 

Liczba odsłon: 806
 do góry