Dzień dobry,
W załączeniu przesyłam Państwu niezbędne informacje dotyczące wizyty DENTOBUSA w placówkach przedszkolnych z Gminy GRODKÓW ( publicznych i niepublicznych) 

DENTOBUS to  mobilny gabinet stomatologiczny ( udostępniony przez Wojewodę opolskiego) , który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej  oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży z mniejszych miejscowości.

Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE.  W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo. Mobilne g a b i n e t y  st o m a t o l o g i c z n e  z o st a ł y  sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia

R e a l iz a c j ę  u m o żl i w i a P r o g r a m  U sł u g  Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie. Po przeglądzie przedszkolaki  dostają informacje o stanie uzębienia oraz wskazówki do utrzymania zdrowego uśmiechu oraz drobiazg dla dzielnego pacjenta.W obecnym czasie ( epidemia) nie wykonujemy zabiegów leczniczych.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym, niezbędne  informacje zawarte są w czytelnej prezentacji.

Warunkiem wzięcia udziału jest pisemna zgoda Rodzica/ Opiekuna  ( załączony formularz zgody)

W programie wzięło już udział około 250 przedszkoli w województwa opolskiego. Liczymy, że wykorzystacie Państwo tą bezpłatną możliwość i zaprosicie Dentobus do swojej Placówki przedszkolnej.

Pozdrawiam
Grażyna Marasek
Koordynator
Telefon: 537-424-428
mail: dentobusopole@gmail.com
 

Załączniki:
Liczba odsłon: 9670
 do góry