Data wydruku: 2024-07-12 12:15:55

PSP Gnojna

e-mail: www: pspgnojna.grodkow.pl

Rok szkolny 2016/2017

Dzień Babci i Dziadka

Styczeń to  miesiąc pełen zimnych dni. Zdarzają się jednak takie, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych Babć i Dziadków. Jest to tradycja na stałe wpisana                w harmonogram uroczystości szkolnych.

W poniedziałek 23 stycznia  w świetlicy wiejskiej uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego gościli swoich dziadków na uroczystej akademii z okazji ich święta.      
Na wstępie Pani Dyrektor Elżbieta Siubiś  przywitała wszystkich zaproszonych i złożyła życzenia.

Następnie odbyła sią część artystyczna, na którą złożyły się wiersze oraz  piosenki. Oprócz montażu słowno-muzycznego uczniowie przygotowali pokazy taneczne. Młodzi recytatorzy odtworzyli jak najlepiej swoje kwestie, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. 

Był to niezwykły  dzień  nie tylko dla wnucząt, ale przede wszystkim dla dziadków. Dzień pełen wzruszeń, serdeczności, radości i uśmiechu. Dziadkowie mieli okazję obejrzenia swoich wnuków w roli nie tylko uczniów, ale także aktorów i piosenkarzy. Takie uroczystości są niezmiernie potrzebne. Scalają to, co w życiu najważniejsze – rodzinę. Integrują również babcie i dziadków ze szkołą. Ponadto uświadamiają nam, że należy pamiętać o tym, iż w świecie ceniącym kult młodości jest ktoś, komu należy się szacunek i wdzięczność za wychowanie dzieci i wnucząt.